E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Ceshtja came

Etiketim: ceshtja came

Çështja çame, Idrizi: Rama na përdori si çakmak për grekët

Pasi PDIU u ‘divorcua’ nga Partia Socialiste, duke thyer kështu koalicionin me qeverisjen aktuale, vjen reagimi nga Shpëtim Idrizi. Ky i fundit gjatë fjalës...

Çështja çame, Idrizi: Informohemi nga mediat greke, ja çfarë bën qeveria

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në ‘News24’ u shpreh se për çështjen çame nuk ka marrë asnjë...

Negociatat me Greqinë, ish-ministri i Jashtëm: Çështja Çame, është “patatja e...

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, ish ministri i jashtëm, Paskal Milo ka komentuar negociatat Shqipëri-Greqi si dhe përgjigjen e MEPJ se ky...

“Çështja çame”, në alarm mediat greke: Edi Rama ushqen me bar...

Deklaratat e kryeministrit Edi Rama për çështjen çame, teksa ishte në emisionin ‘Real Story’ në Vizion Plus, kanë marrë një vëmendje të madhe nga...

Idrizi: Pakt kombëtar për reformën në drejtësi

Reforma në drejtësi, zgjidhja e çështjes së Çamërisë por edhe zgjedhjet e lira dhe të ndershme, ishin pjesë e rëndësishme e fjalimit të kryetarit...

Ndezen gjakrat mes PS e PDIU, Ruçi: S’ka hetim para zgjedhjeve....

Debatet brenda koalicionit qeverisës duket se po marrin të tjera përmasa. Përveç tensioneve mes PS-së dhe LSI-së, një tjetër konflikt duket se është në pritje...

Braho: Arta Dade nuk bëhet Presidente duke sulmuar PDIU-në

Edhe pse sfida aktuale që ka përplasur kampet politike është ajo zgjedhore, është lënë ende në "heshtje" ajo e zgjedhjes së Presidentit të ri....

Shtyhet shqyrtimi i kërkesës së PDIU për Komision për Çështjen Çame,...

Në Konferencën e Kryetarëve të mbledhur ditën e sotme u mor vendimi për shtyrjen për javën e ardhsme e shqyrtimit të kërkesës së PDIU...

“Balili”, grekët dorëzojnë 10 mijë faqe

Pas çështjes çame, varrezave, Himarës, minoriteteve, ligjit të luftës, duket se përplasja mes Tiranës dhe Athinës po fiton edhe një element të ri, luftën...

Çështja çame, Greqia sfidon Shqipërinë: Mos deformoni historinë

Vazhdon “lufta e ftohtë” në distancë mes Greqisë dhe Shqipërisë, por jo vetëm. Ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kamenos, i ka dhënë një mesazh...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...