E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Cerrik

Etiketim: cerrik

Mbyllet tregu i kafshëve në Cërrik

Tregu i kafshëve në Cërrik është mbyllur. Vendimi është marrë nga bashkia e Cërrikut por shumë më herët ky treg u vu në vëmendje...

Parandalohet konflikti mes vëllezërve në Cërrik, njëri prej tyre hedh armën...

Policia e Cërrikut ka parandaluar një konflikt për motive të dobëta mes dy vëllezërve, ku mund të përdorej edhe arma e zjarrit. Në Sallën Operative...

Motoçikleta përplaset me autokombanjën, humb jetën 50 vjeçari në Cërrik

Një aksident ka ndodhur mbazditen e sotme, në fshatin Shalës. Një person duke drejtuar motoçikletën tip “Pjaxho”, është përplasur me mjetin bujqësor “Autokombanjë”, me drejtues...

Cërrik, makina përfshihet nga flakët, plagoset polici

Një efektiv policie i komisariatit të Cërrikut ka marrë plagë në trup pasi makina me të cilën ai po udhëtonte është përfshirë nga flakët. Ngjarja...

“Përnjëherë i ke bërë tre fëmijët?”, Rama batuta me qytetarët në...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e llogaridhënies publike në Cërrik. Gjatë bashkëbisedimit me qytetarët nuk kanë munguar debatet dhe batutat. Rama ka kërkuar...

Policia ”blindon” Ramën në Cërrik, PD nxjerr pamjet (VIDEO)

Kreu i qeverisë, Edi Rama, ndodhet në Elbasan në kuadër të Panairit të Punës. Gjatë vizitës në Cërrik, sipas PD-së, qytetarët të cilët kanë...

“E mbyte burrin, e shkatërrove fare”, Rama lë pa fjalë gruan...

Replika, pyetje, shumë ankesa të banorëve në Cërrik në bashkëbisedimin me kryeministrin Edi Rama paraditen e sotme në këtë zonë. Rama ka kërkuar që...

Presidenti: Sakrifica e dëshmorëve për Shqipërinë europiane, meriton respektin tonë përjetë!

  Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një vizitë në qytetin e Cërrikut ku mori pjesë në ceremoninë përkujtimore të 75-vjetorit të batalionit partizan të Dumresë....

Makina në lëvizje përfshihet nga flakët në Cërrik. Shkrumbohet mjeti, shpëton...

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Cërrik. Sipas policisë së Elbasanit, ngjarja ka ndodhur pranë fshatit Gjyralë rreth orës 18:30....

Cërrik, zhduket në mënyrë misterioze një vajzë 16 vjeçe

Zhduket në mënyrë misterioze një 16 vjeçare nga një fshat i Cërrikut. Më datë 1.02.2018, shtetasi A.A, vjeç 48, banues në fshatin Shkozë, Belsh, kallëzoi se...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...