E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Censura

Etiketim: censura

Censura në Shqipërinë e ’28, kërcënimi i drejtorit të gazetës nga...

Nga Ilir Ikonomi Një gazetar para kobures së qeverisë Në fillim të shtatorit 1928, kur Shqipëria sapo ishte shndërruar në mbretëri dhe Presidenti Ahmet Zogu ishte...

Shifrat e censurës së internetit në Kinë

Nuk është sekret që Kina e ka qejf censurën. Por, shifrat zyrtare të publikuara nga Kongresi i Partisë Popullore tregojnë shkallën e vërtetë të...

TVSH bllokon sinjalin, Panariti: E pabesueshme censura në një vend që...

Televizioni Shqiptar ka bllokuar sinjalin televiziv për transmetimin e seancave të Parlamentit në mediat kabllore në vend, duke kërkuar një pagesë në këmbim të...

Berisha: Rama ka gati ligjin që censuron mediat online

Ish-kryeministri Sali Berisha paralajmëron se qeveria do të sjellë në parlament një ligj, që sipas tij do të censurojë mediat online. Ai e quan Ramën...

Andi Bushati: Veliaj vrau në Sharrë si Mediu në Gërdec

"Përse familjarët e viktimës 17 vjeçar janë fshirë nga ekrantet tona kryesore? Pse Erion Veliaj, herë me hirin e planit rregullues të Tiranës që po...

Bylykbashi: Nuk e dimë kush e futi nenin për censurimin e...

Partia Demokratike e ka cilësuar te papranueshëm përfshirjen e medias ne nenin 13 te projekt-ligjit per strukturën anti-korrupsion. Nënkryetari i komisionit per reformën ne drejtësi,...

Petrit Vasili: Jam i surprizuar nga neni 13 për censurën. Është...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka kritikuar ashpër futjen e nenit për censurimin e medias, në ligjin për...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...