E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Censura

Etiketim: censura

Censura në Shqipërinë e ’28, kërcënimi i drejtorit të gazetës nga...

Nga Ilir Ikonomi Një gazetar para kobures së qeverisë Në fillim të shtatorit 1928, kur Shqipëria sapo ishte shndërruar në mbretëri dhe Presidenti Ahmet Zogu ishte...

Shifrat e censurës së internetit në Kinë

Nuk është sekret që Kina e ka qejf censurën. Por, shifrat zyrtare të publikuara nga Kongresi i Partisë Popullore tregojnë shkallën e vërtetë të...

TVSH bllokon sinjalin, Panariti: E pabesueshme censura në një vend që...

Televizioni Shqiptar ka bllokuar sinjalin televiziv për transmetimin e seancave të Parlamentit në mediat kabllore në vend, duke kërkuar një pagesë në këmbim të...

Berisha: Rama ka gati ligjin që censuron mediat online

Ish-kryeministri Sali Berisha paralajmëron se qeveria do të sjellë në parlament një ligj, që sipas tij do të censurojë mediat online. Ai e quan Ramën...

Andi Bushati: Veliaj vrau në Sharrë si Mediu në Gërdec

"Përse familjarët e viktimës 17 vjeçar janë fshirë nga ekrantet tona kryesore? Pse Erion Veliaj, herë me hirin e planit rregullues të Tiranës që po...

Bylykbashi: Nuk e dimë kush e futi nenin për censurimin e...

Partia Demokratike e ka cilësuar te papranueshëm përfshirjen e medias ne nenin 13 te projekt-ligjit per strukturën anti-korrupsion. Nënkryetari i komisionit per reformën ne drejtësi,...

Petrit Vasili: Jam i surprizuar nga neni 13 për censurën. Është...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka kritikuar ashpër futjen e nenit për censurimin e medias, në ligjin për...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...