E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Celulari

Etiketim: celulari

3 vende ku nuk duhet mbajtur celulari

Rrallë ka njerëz që telefonin nuk e mbajnë afër vetes shumicën dërmuese të kohës, apo në çdo vend ku shkojnë. Megjithatë, duhet të tregoheni...

Nxënësi shkatërron celularin e tij me çekiç si ndëshkim

Një nxënëse në Kinën qendrore është urdhëruar të shkatërrojë telefonin e saj me një çekiç pasi u kap duke e përdorur atë gjatë orës...

Përse duhet shumëfishuar gjoba për celularin në timon!

Nga Eduard Zaloshnja Nga sondazhi rezultoi se 25% e shqiptarëve, kur udhëtojnë me automjete (si drejtues ose pasagjerë), nuk e përdorin rregullisht rripin e sigurisë. Nga...

Celulari në bregdet – AKEP: Nuk i pengojmë dot valët greke

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka monitoruar cilësinë e shërbimit të operatorëve në zonat bregdetare turistike, kryesisht në jug të vendit. Sipas monitorimeve...

Çfarë ndodh nëse e mbani celularin e ndezur gjatë fluturimit me...

Me siguri të gjithëve u ka ndodhur që kur udhëtoni me avion t’ju kenë urdhëruar të fikni celularët pasi është e rrezikshme për udhëtimin...

Kjo është sëmundja e tmerrshme që vjen nga celulari

Një grup shkencëtarësh nga Hong Kongu thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re mjaft të përhapur në gjithë globin e cila mund të...

Zbulohet sëmundja e tmerrshme që vjen nga celulari

Një grup shkencëtarësh nga Hong Kongu thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re mjaft të përhapur në gjithë globin e cila mund të...

Mënyra e thjeshtë për të dalluar nëse e keni celularin origjinal...

Për ata që marrin vesh nga këto punë, prodhimet origjinale mund të dallohen që në cilësinë e materialit. Por, gjithsesi ndodh çdo ditë që...

I vjedhin telefonin në dasëm, hajdutja ishte motra e dhëndërit

Dasëm me vjedhje në Ancona të Italisë. Një vajze të ftuar i vjedhin smartphone-in gjatë festimeve në dasmën e miqve të saj. Vajza është ngritur nga...

Celulari shpërthen në karikim, vdes babai i katër fëmijëve

Kishte vënë telefonin në karikim dhe ishte shtrirë për të fjetur. Një veprim i përditshëm, të cilin e bëjnë shumë prej nesh, por që rezultoi...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...