E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet çadra

Etiketim: çadra

5 fakte argëtuese rreth çadrave

A e dini se 10 Shkurti është Dita Ndërkombëtare e çadrave? Këto sende të zgjuara do t’ju mbrojnë nga shiu dhe ju nuk do...

Temperatura të larta, por mos harroni çadrën pasdite

Temperaturat janë rritur ditët e fundit, por edhe reshjet e shiut do të vazhdojnë. Sipas parashikimit të motit nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe...

6 besëtytni të ”çmendura”: Çadra, jashtëqitja zogut dhe cigarja

1-E keni pyetur ndonjëherë veten përse gjatë eventeve speciale apo dasmave bien kambanat? Kjo besëtytni daton që prej periudhës së Mbretëreshës Elizabeth, ku tingulli...

Mos harroni çadrat, shi në të gjithë vendin

Moti mbetet me vranësira në të gjithë territorin duke gjeneruar shira me intensitet mesatar në Veri por shira të dobët në ekstremin Jugor. Ndërsa...

Policia franceze ”shkul” çadrat e refugjatëve shqiptarë

Policia franceze mori një aksion mëngjesin e djeshëm për të larguar refugjatët shqiptarë që qëndrojnë në rrugët e Lionit. Rreth 150 shqiptarë u hoqën...

Ja sa para morën deputetët e PD gjatë ngujimit në çadër

Deputetët e Partisë Demokratike kanë përfituar para publike gjatë ngujimit tremujor në çadrën para Kryeministrisë, me qëllim rrëzimin e qeverisë ‘Rama 1’ dhe krijimin...

Ish-Ministrja “provokon”: Frani gjeti punë sa doli nga çadra. Djali u...

Ish-ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka publikuar fotot e një personi që ishte në çadër gjatë protestave të PD-së. Personi në fjalë ka pozuar me...

Tabela/ Rrogat dhe dietat që morën deputetët e PD-së gjatë 90...

Deputetët e opozitës, të cilët munguan në seancat plenare në Kuvendin e Shqipërisë prej tre muajsh, kanë marrë paga, dieta, shërbime transporti, tarifë telefonie,...

“Çadra e pastër, pa faj”. Prokuroria pushon hetimet

Marrëveshja Rama-Basha, do të ndikojë edhe në hetimet e nisura nga Prokuroria e Tiranës për dyshimet e organizimit dhe pjesëmarrjes në grumbullime dhe manifestime...

“Elefantët që kalojnë mbi çadër”, Rama ka një urim për demokratët...

As marrëveshja me kreun e opozitës nuk e ndal ironinë për të dhe çadrën që qëndroi për 3 muaj me radhë. Urimin e mëngjesit, Kryeministri Rama...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...