E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Bulqizë

Etiketim: Bulqizë

E humbur prej ditësh, asnjë gjurmë për 15-vjeçaren nga Bulqiza

Prej 5 ditësh një 15-vjeçare nga Bulqiza vijon të jetë ende e zhdukur, ndërsa policia ka arrestuar personin e 4-t, i cili dyshohet se...

Rrëmbeu nga banesa 15-vjeçaren në Bulqizë, arrestohet i riu

Një 21-vjeçar ka rënë në pranga, pasi akuzohet si bashkëpunëtor i rrëmbimit të një 15-vjeçareje në Bulqizë. Ngjarja në fjalë ndodhi më 5 shtator...

Arrestohen 3 persona në Bulqizë, kanosën me armë gruan dhe rrëmbyen...

3 persona janë arrestuar në flagrancë, ndërsa 2 të tjerë janë shpallur në kërkim, nga policia e Bulqizës. Dorjan Totraku, 29 vjeç, Izmir Gjetani,...

Dhunohet administratori i ujësjellësit Bulqizë

Një 33 vjeçar është arrestuar nga policia në Bulqizë, pasi ka dhunuar administratorin e Ujësjellësit në bashkinë e qytetit. Në pranga përfundoi Blerim Dauti, 33-vjeç,...

Ura e vdekjes në Bulqizë

Ura që u shërben banorëve të 5 fshatrave të Zerqanit, në Bashkinë Bulqizë, po shkon drejt shkatërrimit. Ura e ''Tre çezmave'' është harkuar dhe...

Bulqizë, plagosen 3 persona në aksident rrugor

Një aksident rrugor me tre të plagosur është regjistruar mëngjesin e kësaj të shtune rreth orës 8:30 në Bulqizë, në rrugën që të çon...

Deputetët apel nga Burreli: Kjo është e rëndë dhe aspak njerëzore

Deputetët e  PD-së, Xhemal Gjunkshi dhe Dhurata Çupi, kanë parë nga afër gjendjen aktuale të familjeve të prekura nga tërmeti i fuqishëm i regjistruar...

Makina del nga rruga, dy të plagosur në Bulqizë

Dy persona janë plagosur në një aksident që ka ndodhur në Bulqizë. Policia thotë se rreth orës 09.50 ka marrë njoftim se një automjet ka...

Detajet/ Furgoni bie në humnerë në Bulqizë, 4 të plagosur, 2...

BULQIZE-Një aksident i rëndë është regjistruar sot në rrugën Qafë Bualli të Kastës, ku një furgon ka përfunduan në humnerë. Mëson se me mjetin tip...

Bulqizë, bektashinjtë festojnë Ballëm Sulltanin

Praktikantët e bektashizmit festuan të premten një ditë të shënuar. Me mijëra persona kryen pelegrinazhin e Ballëm Sulltanit në zonën e Martaneshit. Ata janë...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...