E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Bujar Kapexhiu

Etiketim: Bujar Kapexhiu

Jubileu i Skënderbeut në 110-vjetorin e Klubit patriotik “Bashkimi Dibran”

“Bashkësia Dibrane”: Prof.Bujar Kapexhiu vlerëson me “Çertifiktata Mirënjohje” disa nga veprimtarët e saj më të mirë Nga Halil Rama - • Prof.Bujar Kapexhiu – Mjeshtër i...

Bujar Kapexhiu: Kur lexonim dhe rebeloheshim për teatrin me Vangjush Furxhinë

Aktori e pedagogu Vangjush Furxhi ka qenë sindikalisti i parë i Teatrit që ka kundërshtuar me forcë, dhe ka prirë protestën e famshme të...

Kapexhiu: Rikonstruksioni i Teatrit, si tulla ime me kaçurrela

Në dëgjesën e dytë të kreut të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj me artistët, pati përplasje dhe kontestime. Artisti i njohur, Bujar Kapexhiu, tha...

Bujar Kapexhiu kundër shembjes së Teatrit: Ka një hile

Aktori Bujar Kapexhiu, ka dalë hapur kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. I ftuar në emisionin Ditë e Re në ''Ora News'', aktori u shpreh...

Kjo është vija e kuqe e Presidentit Ilir Meta, sipas Bujar...

Përgjigja e dhënë për ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati dhe qeverisë së Edi Ramës, nga Presidenti Ilir Meta ka frymëzuar karikaturistin Bujar Kapexhiu që...

Kapexhiu i dhuron aktorit të PD-së 12 karikatura të Veliajt: Punon...

I ka lëndë të parë gati për çdo ditë në gazetën “Mapo”. Çdo fjalë e tyre është një punë e re për të. Është...

Basha u jep poste ‘ministrave’? Karikaturat e Kapexhiut bëhen hit

Çfarë do të ndodhë pas largimit të ministrave teknikë? Gazeta “Shekulli” shkruan se atyre u janë rezervuar poste të rëndësishme në parti nga kryetari Lulzim...

Bujar Kapexhiu do të ngjisë në skenë ”General & Playboy”, një...

“General & Playboy” është premiera më e re që do të ngjitet në Teatrin e Metropolit me regji të Bujar Kapexhiut, ndërsa asistent regjisore...

Kjo karikaturë me shqiponjë po shkakton ‘tërmet’ në Greqi

Një karikaturë e artistit Bujar Kapexhiu, publikuar nga gazeta Mapo në fillim të këtij muaji, është rishpërndarë në internet dhe ka shkaktuar trazim edhe...

Karikatura e Kapexhiut për “Bombat” e Lefter Kokës mbi PS

Intervista e dhënë të premten e kaluar nga Ministri i LSI, Lefter Koka vijon të ketë jehonë në media dhe opinioni publik. Ministri Koka hodhi...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...