E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Bufon

Etiketim: Bufon

Bufon zbulon sekretet: Ndihem më mirë se 5 vite më parë

Mosha është thjesht një numër për Xhixhi Bufon. Në një prononcim për mediat franceze, portieri i PSG-së deklaron se ndihet 5 vite më i...

UEFA më në fund merr vendimin për Bufon, ja sa javë...

Ndëshkimi me kartonin e kuq në ndeshjen e kthimit ndaj Real Madrid, dhe fjalët pas ndeshjes për arbitrin Majkëll Oliver, do t’i kushtojë 3...

Bufon është gati për të firmosur me PSG, por “vendos” UEFA

Tashmë është vendosur gjithçka. Xhixhi Bufon i ka thënë “Po” PSG për të firmosur një kontratë për 2-vjeçare, nga e cila do të përfitojë...

Kasijas dhe Nojer shfaqen me fanellën e Juventusit

Çmimet dhe vlerësimet e nderit për Bufon nuk kanë të mbaruar. Pas 17 vitesh me fanellën e Juventusit, gardiani italian vendosi që të largohej....

Çelsi fiton FA Cup, Hazard “nderon” Konten në sfidën e fundit...

Çelsi ka fituar për herë të tetë Kupën e Anglisë, “FA Cup”, duke e mbyllur sezonin me trofe, pavarësisht se nuk siguruan as pjesëmarrjen...

Festë dhe lot në sfidën e “lamtumirave” te Juventusi (VIDEO)

Ka qenë një pasdite e dhimbshme për Juventusin, që e ka mbyllur sezonin mes festës së titullit të shtatë radhazi dhe lotëve për largimin...

Juventus nderon Bufon-in: Askush si ty nuk do të mbrojë fanellën...

“Askush nuk do ta mbrojë fanellën tonë ashtu si ti, askush nuk do të presë të pamundurën si ti, askush nuk do të jetë...

Real-Juve, UEFA ka gati dy dënime disiplinore për Bufon

UEFA ka hapur dy procedime disiplinore ndaj Xhanluixhi Bufon. Vendimi është marrë një muaj pas ndeshjes Real-Madrid Juventus, në sfidën e kthimit të Champions...

OPINION/ Magjia e Bufon dhe leksionet që dha Juventusi në Kupën...

Juventusi feston dhe ngre sërish Kupën e Italisë me një kapiten legjendar si Bufon, i cili kaloi një tjetër mbrëmje speciale. Bardhezinjtë konfirmuan superioritetin...

Bufon “tërbohet”, sherr me Benatia pas humbjes së rëndë ndaj Napolit

Tensioni është i lart te Juventusi. Pas humbjes në përballjen direkte ndaj Napolit (0-1), Bufon ka ngritur zërin në dhomat e zhveshjes ndaj shokëve...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...