E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Botimi

Etiketim: botimi

Arti poetik

Nga Ilir Levonja*/Në një nga përkufizimet e Karl Sandbergut (Carl Sandburg 1878-1967, poeti amerikan me prindër suedez) për poezinë, thuhet: Poezia është një varg...

Libri i Dr. Arjan Qafa, e drejta e pronës në 25...

Libri i Dr. Arjan Qafa “E drejta e pronës në Shqipëri, në periudhën post-komuniste” Prej 25 vjetësh çështja e pronës në Shqipëri është cilësuar...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...

Italia, euro dhe populistët

Buxheti i Italisë për vitin 2019 shkel rregullat e BE. Kjo nuk e pengon qeverinë italiane,e cila...