E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Botimi

Etiketim: botimi

Libri me letrat intime të Dritëro Agollit për Sadijen

Botimi më i ri i Shtëpisë Botuese Dritëro, në duart e lexuesit: “Dashuri në moshën e Krishtit” Një libër që drithëron me drithërimat e një...

Historiani Mark Uci prezanton botimin e radhës, “Lezha, tempulli i historisë...

Nga Albina Gjergji “Qytetin e Lisos (Lezhës) që i bindej pushtetit venedikas, Skënderbeu e donte me një mënyrë të veçantë” (ndërsa) “Princat shqiptarë e pëlqenin...

Gazetari Roland Qafoku: Ju tregoj librin tim “100 vrasjet  më të...

...starti i karrierës ka qenë gazetar i kronikës së zezë. Pas vitit 1990, në shumicën e vrasjeve unë kam qenë në vendngjarje dhe kjo...

Klara Buda ringjall Mitrush Kutelin në Francë!

Botimi në 110 vjetorin e lindjes  Në 9 shkurt 2017, në 110 vjetorin e lindjes, botohet në Francë për herë të parë në një libër...

Libri “Kështjella e Medias”/Mediat për botimin e librit të gazetarit Nikoll...

Botimi i librit të gazetarit dhe botuesit Nikoll Lesi, “Kështjella e Medias” është pasqyruar nga mediat kryesore në vend. Top Channel, Ora News, news24, TVSH...

Kaon Serjani boton “Qelia e lirisë”, romani i parë i një shkrimtari...

 Të shumtë janë ata që provojnë të shkruajnë e të botojnë libra në ditët e sotme, por shumë pak ndodh të godasin që me...

Vjen romani i ri i Arlinda Gumës,  “Terma humanitarë si fjala...

Një titull i pazakontë... një histori e pazakontë... madje edhe një kopertinë e pazakontë nga Renè Magritte, e cila të fut në një gjendje...

Kulturalja dhe akademikja te “Moskuptimet” e Ilir Muharremit

Nga Albert Vataj/Njeriu si unitet dhe mendimi estetik si trysni e procesit evolutiv të gjithësisë përbërës dhe veçantisë shpjeguese të të vetvetishmes në realitet...

Blushi, gati botimin e dy librave të rinj: Një për “dritën”,...

 Deputeti i larguar nga Partia Socialiste Ben Blushi paralajmëron lexuesit se shumë shpejt do të kenë në dorë dy librat e tij të rinj. Në...

Botohen për herë të parë poezitë e Teodor Laços

 Në 80-vjetorin e lindjes “zbulojmë” talentin “e fshehur” të shkrimtarit të madh Nga Halil RAMA/Teodor Laço, me korpusin e tij letrar, që përfshin mëse 50...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...