E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Boterori

Etiketim: boterori

Fytyra e re e ekipit Spanjoll, ja kujt i besohet ekipi

Federata Spanjolle e Futbollit menjëherë pas shkarkimit të trajnerit Lopetegui, ka vendosur në krye të kombëtares një legjendë të futbollit iberik. Spanjollët do të ketë...

Rusia: Organizatorja më e dobët e një Botërori e të gjitha...

Me ndeshjen e parë Rusi-Arabi Saudite jepet sinjali për fillimin e Kampionatit Botëror të Futbollit. Shpresat e tifozëve dhe të kryetarit të shtetit, Putin...

”Rusi 2018”, organizatorja më e dobët e një Botërori e të...

Qëllimi është i qartë. "Ne duhet të jemi organizatorë të fortë të kampionatit", deklaroi para pak ditësh Stanislaw Tschertschessow, trajneri i kombëtares ruse. "Ne...

“Do të këmbeja disa prej trofeve që kam fituar me Realin,...

Kush mendon se Kupa e Botës e ka humbur rëndësinë në vitet e fundit, e ka gabim. Luka Modriç do të ishte i gatshëm...

Carlo Ancelotti ”gjen” fituesin e Botërorit ”Rusi 2018”

Carlo Ancelotti, një prej trajnerëve më të suksesshëm në Europë, e jo vetëm, e padyshim që parashikimet e tij për skuadrat kanë vlerë. Brazili është...

Prag Botërori, tifozi e tepron me prezantuesin televiziv

Ethet e futbollit e kanë kapluar Rusinë përpara Kupës së Botës dhe duket se një tifoz në Kazan e kapërceu emisionin e tij dhe...

Spanja në ankth para Botërorit, largohet i dëmtuar nga stërvitja mbrojtësi...

Lajme jo të mira raportohen sot për Spanjën 4 ditë para se të luajë ndeshjen e parë në Botëror, të premten kundër Portugalisë. Gerard Pique,...

Prag Botërori, FIFA publikon favoritët të cilët mund të ngrenë trofeun...

Me Botërorin i cili po ‘troket’ pasi duhen edhe vetëm 3 ditë, FIFA në sajtin e saj ka publikuar një artikull me favoritët të...

Skuadra që kurrë nuk mungoi në Botëror është…

Në Rusi pas 3 ditësh do të nisë edicioni i 21 i Kampionatit Botëror të Futbollit, dhe nëse ka një skuadër që nuk ka...

Botërori ”Rusi 2018”, Brazili e Gjermania shihen favorite

Parashikimet për skuadrën fituese nga kompanitë e basteve kanë nisur prej kohësh. Sipas “Marca”, dy prej përfaqësueseve që shihen si favoritet kryesore janë Brazili dhe...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...