E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Boterori

Etiketim: boterori

Xhaka bën sërish shqiponjën, por i rikthehet “makthi” i Botërorit

Duket se Granit Xhaka e ka përfundimisht të ndaluar të bëjë me duar simbolin e atdheut të tij. Shqiponja vazhdon t’i sjellë telashe mesfushorit shqiptar...

Heroina e Botërorit, presidentja kroate te Heroi ynë Kombëtar, Skënderbeu

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, pas ndalesës dje në Berat, ka zhvilluar sot një vizitë në qytetin e Krujës. Kryetarja e shtetit kroat ndodhet këto ditë...

Kina sekuestron 1.5 milionë dollarë monedha kriptografike nga bastet sportive

Policia lokale në Kinë sekuestroi 1.5 milion dollarë monedhave kriptografike si pjesë e një fushate anti-kumar për Kupën e Botës që po mbahet në...

Fituan Champions dhe Botërorin në të njëjtin vit, janë 11 futbollistë

Të paktë janë ata futbollistë që kanë fituar gjatë karrierës së tyre edhe Champions League, edhe Kupë Bote. Imagjinoni se sa të paktë mund...

Rusia ikën nga Botërori, Nard Ndoka ironizon Gramoz Ruçin

Pas humbjes e djeshme të Rusisë ndaj Kroacisë dhe kualifikimit të kësaj të fundit për të vijuar më tëj betejen për botërorin, deputeti Nard...

”Adeus Brasil”, sot përcaktohet gjysmëfinalja e dytë

Dita e parë e çerekfinaleve pa të kualifikoheshin Franca dhe Belgjika, ndërsa Brazili dhe Uruguai, dy skuadrat e vetme jo europiane që kishin mbetur,...

UEFA merr shembull Botërorin, zyrtarizon ndryshimin historik për sezonin e ardhshëm

Një nga risitë e këtij Botërori që po zhvillohet në Rusi do të implementohet menjëherë edhe nga UEFA. Vendimi është marrë sot në Nyon të...

Botërori Rusi 2018, sot mësohen çerekfinalistët e fundit

Mbrëmjen e kësaj të marte do të mësohen dy skuadrat e fundit çerekfinaliste të Botërorit të Rusisë. Në orën 16:00 do të luhet ndeshja...

Low: Gjermania ka nevojë për shumë ndryshime

Pas eliminimit nga Botërori 2018, Joachim Low dha një intervistë duke thënë se skuadra e tij duhet të bëjë ndryshime të mëdha pas kësaj. Gjermania...

Ëndrra vazhdon, Xhaka: Jam krenar për grupin

Zvicra u ndal në një barazim 2-2 në ndeshjen e tretë në grup ndaj Kosta Rikës, por që arriti të kualifikohet për në fazën...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...