E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Boteror

Etiketim: boteror

10 arsyet që shpjegojnë “Apokalipsin” e Gjermanisë në Botëror

Duket si një mallkim. Pas fitores së Botërorit, kampionët e kanë të pamundur për ta rigjetur vetveten katër vite më pas, në turneun e...

Thirrja në Argjentinë: Messi të (ri) largohet nga kombëtarja

Humbja 3-0 e Argjentinës ndaj Kroacisë ishte një dështim edhe për yllin e kësaj skuadre, Leo Messin. Kritikat në Argjentinë janë të ashpra dhe...

Me sytë nga Rusia, sot nis spektakli i futbollit

Nis sot Botërori ''Rusi 2018'', ku ndeshja hapëse do të jetë mes vendit organizator dhe Arabisë Saudite. Takimi do të nisë në orën 17:00, ndërsa...

Botërori i futbollit nën rrezikun e manipulimit nga kompanitë e basteve

Në shumë kampionate europiane, e jo vetëm, ka patur manipulime të ndeshjeve në raport me interesat e kompanive të basteve. Ekipe të mëdha janë...

FOTO/ Femrat që do ta zbukurojnë Botërorin 2018 në Rusi

Kanë mbetur edhe pak ditë nga starti i Kupës së Botës dhe është koha që t’i hedhim një sy se cilat do të jenë...

Botërori 2018, Franca drejt Rusisë me shumë “pikëpyetje”

Me afrimin e Kupës së Botës, diskutimi më i zakonshëm është ai që ka të bëjë me parashikimet. Kush do ta fitojë Botërorin? Për...

Në mungesë të Holandës, presidenti zgjedh shqiptarët në Botëror

Presidenti Ilir Meta është një tifoz i përhershëm i Holandës, por në këtë botëror kreu i shtetit shqiptar do të bëjë tifo për Zvicrën. Duke...

Risitë në “Rusi 2018” nuk kanë të ndalur, ja kush do...

Edhe tifozët do të mund të shikojnë rastin në sistemin VAR. Rastet e diskutueshme në ndeshjet e Kupës së Botës në Rusi do të transmetohen...

Bomba me dron në Botëror, ISIS kërcënon tifozët e Anglisë

Marrëdhëniet mes Rusisë dhe Britanisë së Madhe kanë vënë disi në pikëpyetje pjesëmarrjen e Anglisë në Boëtror, por ndërkohë sipas raportimeve, ky pritet të...

Medalje e bronztë në botëror, Qerimaj: Nuk do marr asnjë lek

Vendi i katërt në Botërorin e Peshëngritjes së zhvilluar në Anhaim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, nuk e ka ndaluar peshëngritësin shkodran Erkand...

EDITORIAL

Ministri serb, Ivica Daçiç flet si Milosheviç: Kosovën e njohim kur të fluturojnë derrat!

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka përjashtuar çdo mundësi për njohjen e Kosovës nga ana...

FORUM

Nuk ekziston “çështja e minoritetit grek” në Shqipëri

Nga Shaban Murati - Në të ashtuquajturën paketë të bisedimeve diplomatike, që po zhvillohen prej afro një viti...

“Mjaft më me populizmin: Populli, edhe në Europë po rebelohet kundër elitave që e kanë mashtruar dhe varfëruar

Noam Chomsky shkallmon polemikën e djathtë – e majtë: “Demokratët kanë braktisur klasat punëtore, por Partia Republikane...