E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Botë

Etiketim: botë

Hidhini një sy! 10 videot më të bukura të kësaj vere

Edhe nëse pushimet verore i kemi kaluar në shtëpi, apo s’keni bërë pushime fare, padyshim kësaj vere këto video të publikuara në rrjetet sociale...

Protesta dhe dhunë në Paris për taksat. Sindikatat: Na vjen keq,...

Mijëra nëpunës civilë, mësues dhe punonjës hekurudhe kanë dalë në rrugët e Parisit për të protestuar kundër reformave të presidentit Emmanuel Macron. Tubimet në...

Ushqimi i spitalit nëpër botë (FOTO)

Ushqimi i spitalit nuk ka një reputacion të mirë, por një koleksion fotosh është përpjekur ta ndryshojë këtë gjë. “Sunbelt Staffing” ka grumbulluar foto...

Prodhohet kompjuteri më i vogël në botë (Video)

Sapo është publikuar kompjuteri më i vogël në botë. Në IBM Think 2018, kompania IBM ka prezantuar atë që do të jetë e ardhmja e...

E paskemi ditur gabim, kjo është gjuha më e folur në...

Bota nuk flet e gjitha Anglisht. Të gjithë ne flasim të paktën një gjuhë, atë amëtaren. Por sigurisht, globalizimi e ka bërë të domosdoshëm...

“TripAdvisor”: Ja plazhet më të mira në botë

Një plazh i veçantë në Karaibe, më konkretisht në shtetin Turks & Caicos, është shpallur si më i miri në botë për vitin 2018...

Shqipëria, e 25-a në botë me benzinën më të shtrenjtë

Shqipëria renditet në vendin e 25-të për benzinën më të shtrenjtë në botë, sipas portalit globalpetrolprices.com, të dhëna të përditësuara në datën 8 janar...

E frikshme, ja sa milion skllevër ka në planet

Kuptimi i skllavërisë moderne është në thelb punë e detyruar, që prek 25 milionë njerëz, si dhe punë e detyruar nga martesat me detyrim,...

Shqiptarët konsumatorët më të mëdhenj të kokainës në botë

Nuk është një mit dhe gjithashtu as një lajm që vjen nga mediet vendore, por ato ndërkombëtare. Media e njohur me reputacion “The Telegraph”...

Ç’mund të blesh me 1 dollar nëpër botë. Në Peru, si...

Edhe pse themi se paraja nuk është gjithçka në të vërtetë çdo gjë sillet rreth saj. Shumica e njerëzve mundohen të mos shpenzojnë e...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...