E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Bojkot

Etiketim: Bojkot

“Krimi”/ Pas Shkodrës, opozita mbledhje nesër në Elbasan, bojkoton sërish Kuvendin

Opozita do bojkotojë edhe nesër punimet e Kuvendit. Burime pranë selisë blu thanë për "KJ" se grupi parlamentar i PD, LSI-së dhe partive të...

Vasili: LSI nuk ka bojkotuar komisionet. Shkrimet në media porosi bajate...

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i ka quajtur porosi bajate të Edi Ramës artikujt e pasqyruar në media, sipas të cilave...

Noka për bojkot të Parlamentit: Koha e Ramës mbaroi

Deputeti i PD-së, Flamur Noka propozon bojkot të parlamentit. Në mbledhjen e grupit PD-së që po mbahet në selinë e kësaj partie, mësohet se...

Petrit Vasili: Nuk bojkotojmë Kuvendin, protesta në të gjithë vendin

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili i ftuar në "45 minuta" ka deklaruar se opozita nuk ka vendim për bojkotin e Kuvendit,...

Protesta dhe bojkot? Paloka: Opsionet janë të hapura, vendosin forumet

Ende nuk ka vendimmarrje nga ana e Partisë Demokratike për mënyrën se si do të zhvillohet aksioni opozitarë me sesion e ri parlamentar, duke...

Protestat, Vokshi lë të hapur mundësinë për bojkot

Janari i vitit të ardhshëm do të finalizojë protestën e madhe të opozitës por përgjatë gjithë dhjetorit opozita do të përshkallëzojë aksionin e saj...

Buxheti 2018/Opozita braktis Konferencën e Kryetarëve: Qeveria ka rënë

PD dhe LSI është larguar nga Konferenca e Kryetareve e cila po diskuton buxhetin e 2018. Kreu i grupit parlamentar i PD-së, Edmond Spaho...

Mesazh pas votimit, Selami: Zhgënjim për kolegët që bojkotojnë (FOTO)

Ka votuar në selinë qendore, kandidati për kryetar të PD-së, Eduard Selami. Sikurse ishte njoftuar ai ka hedhur votën pak para se ora të...

Çahet mazhoraca, PDIU bojkoton votimin e 4 ministrave: Nuk jemi përfaqësuar...

Kriset koalicioni i majtë, ku në një kohë që kishte dyshime për mënyrën se si do të shprehej Lëvizja Socialiste për Integrim lidhur me...

PD vendos unamisht: Bojkot Kuvendit deri në krijimin e qeverisë teknike

Bojkot kuvendit deri sa të krijohet qeveria teknike. Në këtë vendim ka dalë grupi parlamentar dhe kryesia e partisë demokratike, të cilët u mblodhën...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...