E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Boçi

Etiketim: Boçi

Mbyllja e shkollave, Boçi: E paqartë situata për mësuesit dhe nxënësit

Vendimi i drejtuesve të Arsimit për mbylljen e disa shkollave si rezultat i mungesës së nxënësve, për deputetin demokrat Luçiano Boçi është pasojë e...

Mbyllja e shkollave, Boçi: MAS u kap gabil, e paqartë situata...

Vendimi i drejtuesve të Arsimit për mbylljen e disa shkollave si rezultat i mungesës së nxënësve, për deputetin demokrat Luçiano Boçi është pasojë e...

Kryemadhi paralajmëroi ngjarje politike, Boçi: Opozita është në komunikim

Teksa Lëvizja Socialiste për Integrim ka paralajmëruar ngjarje politike, deputeti demokrat Luçiano Boçi nuk jep detaje nëse ka një kordinim me PD mbi aksionin...

Nikolla i kthehet PD: Dëftesat po shpërndahen, tenderi për dëftesat u...

Pas akuzave të PD-së se po mbahen peng dëftesat e 420 mijë nxënësve, vjen reagimi nga ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Në një deklaratë për...

Publikohet testi i Matematikës, Boçi ironizon Nikollën: Më mirë të heshtë

Pedagogu dhe deputeti i PD, Luçiano Boçi, ka publikuar në Facebook, testin "sekret" të matematikës, që iu është dhënë maturantëve. Me ironi, Boçi i ka çuar...

DHJAKSI alias…

Nga Luçiano Boçi Dhjaksi gjithmonë hiqet. Bën dhe merr poza trimi, por asnjëherë nuk ja mban. Hipokrizia është armatura më e mirë e perfeksionuar për...

Qeveria në Elbasan, Boçi: Rama i mblodhi tek stabilimenti i peshkut,...

Deputeti demokrat i Elbasanit, Luçiano Boçi, ka komentuar mbledhjen e sotme të qeverisë që zhvillohet në këtë qytet. “Rama e ka mbledhur qeverinë në Elbasan...

Arsimi nuk është prioritet, Boçi: Rama-Nikolla lanë pa kontrata mësuesit

Në ditën e tyre, deputeti demokrat Luçiano Boçi ngriti si shqetësim gjendjen e vështirë në të cilën sipas gjenden sot mësuesit dhe pedagogët e...

Protesta e opozitës, deputeti i PD-së: Opozita kthehet në Kuvend vetëm...

Protesta e opozitës ditën e sotme ka hyrë në ditën e pestë të zhvillimeve të saj dhe qindra protestues bashkë me deputetët e Partisë...

Shtyhet për javën tjetër diskutimi i ligjit të arsimit, Ruçi debat...

Kuvendi ka shtyrë për javën tjetër shqyrtimin e projektligjit për arsimin dhe formimin profesional. Socialistët në Kuvend përmes kreut të grupit parlamentar Gramoz Ruçi kishin...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...