E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Boçi

Etiketim: Boçi

Dhunimi i studentëve nga policia, Boçi “i freskon” kujtesën Ministrit

Dhuna e policisë ndaj studentëve në ambjentet e Fakulteteve dhe ndërhyrja e tyre shkaktoi debat mes deputetëve të opozitës dhe Ministrit të Brendshëm Sandër...

Protesta e studentëve, Boçi: I mbështes si pedagog, jo si politikan

Deputeti i PD, Luçiano Boçi thotë se në protestën e studentëve të Elbasanit është si pedagog dhe jo si përfaqësues politik. Në një lidhje...

Mbyllja e shkollave, Boçi: E paqartë situata për mësuesit dhe nxënësit

Vendimi i drejtuesve të Arsimit për mbylljen e disa shkollave si rezultat i mungesës së nxënësve, për deputetin demokrat Luçiano Boçi është pasojë e...

Mbyllja e shkollave, Boçi: MAS u kap gabil, e paqartë situata...

Vendimi i drejtuesve të Arsimit për mbylljen e disa shkollave si rezultat i mungesës së nxënësve, për deputetin demokrat Luçiano Boçi është pasojë e...

Kryemadhi paralajmëroi ngjarje politike, Boçi: Opozita është në komunikim

Teksa Lëvizja Socialiste për Integrim ka paralajmëruar ngjarje politike, deputeti demokrat Luçiano Boçi nuk jep detaje nëse ka një kordinim me PD mbi aksionin...

Nikolla i kthehet PD: Dëftesat po shpërndahen, tenderi për dëftesat u...

Pas akuzave të PD-së se po mbahen peng dëftesat e 420 mijë nxënësve, vjen reagimi nga ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Në një deklaratë për...

Publikohet testi i Matematikës, Boçi ironizon Nikollën: Më mirë të heshtë

Pedagogu dhe deputeti i PD, Luçiano Boçi, ka publikuar në Facebook, testin "sekret" të matematikës, që iu është dhënë maturantëve. Me ironi, Boçi i ka çuar...

DHJAKSI alias…

Nga Luçiano Boçi Dhjaksi gjithmonë hiqet. Bën dhe merr poza trimi, por asnjëherë nuk ja mban. Hipokrizia është armatura më e mirë e perfeksionuar për...

Qeveria në Elbasan, Boçi: Rama i mblodhi tek stabilimenti i peshkut,...

Deputeti demokrat i Elbasanit, Luçiano Boçi, ka komentuar mbledhjen e sotme të qeverisë që zhvillohet në këtë qytet. “Rama e ka mbledhur qeverinë në Elbasan...

Arsimi nuk është prioritet, Boçi: Rama-Nikolla lanë pa kontrata mësuesit

Në ditën e tyre, deputeti demokrat Luçiano Boçi ngriti si shqetësim gjendjen e vështirë në të cilën sipas gjenden sot mësuesit dhe pedagogët e...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...