E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Blendi Fevziu

Etiketim: Blendi Fevziu

Dhurata e veçantë e Presidentit Meta për Fevziun (VIDEO

Presidenti Ilir Meta i ka dhuruar gazetarit Blendi Fevziu një dron me rastin e 20 vjetorit të emisionit “Opinion”. Meta: Kemi sjellë diçka për të...

FOTO/ Blendi Fevziu rrëfen vesin 20 vjeçar të kryeministrit: Ja çfarë...

Në edicionin e 20-vjetorit të emisionit ‘Opinion’, moderatori Blendi Fevziu bëri një retrospektivë të emisioneve të vjetra, duke rikujtuar personazhe të shumtë që prej...

Katastrofa që po ç’monton PD-në, demokratët bojkotuan ofertën e Bashës

LSI po ashtu i ka shtuar votat. Ajo pritet jo vetëm të konfirmojë 15 mandatet e 2013 që i mori në koalicion me PS,...

Fushata më e shëmtuar e pluralizmit!

Ishte një fushatë shumë larg asaj të 3 Korrikut 2005, që ka qenë padyshim më e mira në Shqipëri këto 27 vjet. Një fushatë...

Rama, Basha apo Meta?

Ramës i duhen 71 vota për të mos u varur nga askush. I duhen 71 vota për të bërë partner kë do ai. Por partner...

Meta: Dyshja Basha-Rama marrëveshje kundër demokracisë, si Gestapo

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta në një intervistë për emisionin “Opinion” deklaroi se nuk ka asnjë shkelje ligjore në fushatën që po bën për...

Kjo fushatë e çuditshme!

Po përse kjo fushatë është kaq e panatyrshme dhe cili është çelësi i saj. Ka së paku dy gjëra që e bëjnë të çuditshme....

Fevziu i përmend marrëveshjen me Bashën në ditën e homoseksualvëve, ‘nxehet’...

Një debat ka plasur mes drejtuesit të emisioni Blendi Fevziu dhe kryeministrit Rama në emision “Opinion”. Teksa Fevziu i ka përmendur takimin vetëm për...

Kush do të jetë Kryeministri i ardhshëm?

Skenari i tretë është kombinimi i votave të njërës prej partive të mëdha me ato të LSI dhe PDIU. Nëse asnjëra nga partitë e...

Çfarë fitoi Basha me çadrën?

Basha ka kthyer në zgjedhje garën, pas 3 muajësh protestë. Padyshim ai e di që edhe Rama ka bërë kalkulimet e tij. Rama ka...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...