Ballina Etiketimet Blendi Fevziu

Etiketim: Blendi Fevziu

Kush i mbyll kufijtë e Shqipërisë?

"Përveç frikës së trafikantëve dhe fuqizimit të tyre, Shqipëria nuk ka infrastrukturë dhe mjete për pritjen e refugjatëve. Strukturat tona të ndihmës janë thuajse...

Vrasësit jemi ne!

"E frikshme dhe e trishtë, kjo histori na vlen të gjithëve. Për të kuptuar se sa e dhimbshme është ikja e një minoreneje që...

Çfarë mesazhi do sjellë Kerri në Tiranë?

"Vete vizita e Kerrit eshte nje mesazh me vete, ne nje moment qe marredheniet politike me Uashingtonin kane pasur nje lloj ngerci, shkaku i...

Rikthimi i Berishës!

"Nuk ka asnjë dyshim që as Vlahutin dhe as Lu; as Kukan dhe as të tjerë nuk e takojnë Berishën për nostalgji; E takojnë...

Ibrahim Rugova, nje histori e pabesueshme!

(Ibrahim Rugova nderroi jete me 21 Janar 2006. Ne kujtim te 10 vjetorit te vdekjes se tij, po publikojme kete portret) Nga Blendi Fevziu Nuk e...

Rama dhe Meta, historia 18 vjeçare e tyre!

"Ka shumë që besojnë se ata do prishen, por kjo vështirë se do të ndodhë deri më 2017. Ose pak përpara zgjedhjeve, deri atë...

Koalicioni ka rënë, por Rama e Meta s’ia thonë njëri-tjetrit

A ka më realisht një koalicion qeverisës në Shqipëri?! A ka një qeverisje që zbaton një program unik apo thjeshtë dy parti që ndajnë...

Blendi Fevziu: Perse nuk ju pergjigja Berishes dhe nje fjale per...

Drejtuesi i emisionit Opinion ka dhe sot nje interviste per gazeten Panorama ku sqaron raportet ne emision me politikanet dhe shkakun se perse nuk...

Pse Berisha sulmon Fevziun,sipas lapsit të Shkullak-Bushatit?

Sot lapsi i Shkullak-Bushatit ka bere nje analize pse ish-kryeministri po sulmon Blendi Fevziun.Ja analiza e plote, sipas tyre: Sali Berisha ka thyer një tjetër...

“Klubi i milionerëve”, plas lufta Fevziu-Braçe

  Prej tre ditësh, gazetari i njohur Blendi Fevziu dhe deputeti i Partisë Socialiste,  Erjon Braçe janë përfshirë në një polemikë të ashpër. Një debat...

EDITORIAL

Opozita vendos:Protesta deri në rrëzimin forcërisht te Kryeministrit Edi Rama

Të gjitha partitë e opozitës kanë dalë dje më një vendim të përbashkët: "nisjen e protestave deri...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...