Ballina Etiketimet Bledar doracaj

Etiketim: bledar doracaj

“Pajisja me dokumente”, Doracaj-qytetarëve: Mos humbni kohë

Drejtori i Përgjithshëm i Gjendjes Civile, Bledar Doracaj, ka apeluar për të gjithë qytetarët që të aplikojnë për karta identiteti dhe pasaporta biometrike, të cilat...

Ligji i Gjendjes Civile. Ja çfarë ndryshimesh miratoi Parlamenti 

Parlamenti miratoi të enjten ndryshimet në Gjendjen Civile. Bledar Doracaj, Drejtori i Zyrës së Përgjithshme të Gjendjes Civile ka sqaruar për qytetarët se cilat...

Mosndryshimi i adresave, Gjendja Civile aplikon gjobat e para. Doracaj: Të...

43.000 familje kanë bërë ndryshimin e adresave në gjendjen civile prej shkurtit deri në 27 korrik 2017, kohë në të cilën skadoi dhe afati...

20 ditë kohë që të zhvendosni gjendjen civile

Nëse ende nuk keni bere zhvendosjen e gjendjes civile ne zonën apo qytetin ku jetoni, keni edhe 20 dite kohe. Pas 28 korrikut qytetaret...

Mblidhen të dhënat për adresat, refuzimi gjobitet

Në çdo shtëpi janë duke trokitur grupe të rinjsh të cilët intervistojnë familjarët dhe në bazë të disa dokumenteve bëjnë regjistrimin dhe i njohin...

Zgjedhjet/ Janar-mars bëhet censusi për regjistrimin e adresave të sakta

Nga kjo e hënë ka nisur censusi i adresave. 2 kompani shqiptare dhe nëj e huaj do të dalin derë më derë deri në 31...

Adresat e votuesve, regjistri i gjendjes civile do njësohet me atë...

Nga 15 nëntori 1200 të rinj në mbarë vendin do të nisin procesin e popullimit, për ngritjen e Regjistrit Kombëtar të Adresave. “Intervistuesit do të...

EDITORIAL

Kryeministri nga facebook i Ulsi Manjës paralajmëron rrëzimin e Bahri Shaqirit

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja paralajmëron rrëzimin e kandidaturës së dytë që Presidenti Ilir Meta...

FORUM

Kurajo për të qenë vetvetja

Nga Mimoza Manxhari Çdo të linduri në këto 28-vitet e fundit, e përditshmja ju serviri si të bëhen...

Duam marrëzisht Perëndimin, por jemi Lindorë deri në marrëzi

Nga Lorenc Vangjeli Në fatkeqësinë e tij personale, në bastin e egër me drejtësinë e mbas kuriozitetit të...