E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Biznese

Etiketim: biznese

Berisha publikon shifrat: Ja sa biznese kanë falimentuar që prej 2014

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar me shifra falimentimin e biznesve në Shqipëria nga viti 2014. Shifrat e publikuara nga Berisha Klime vrastare per bizneset ne Shqiperi! Nga...

Mbi 3 mijë të punësuar me “nxitje” – Qeveria paguan bizneset...

3141 individë janë punësuar gjatë muajit Shtator përmes Programeve të Nxitjes së Punësimit, të vëna në dispozicion nga Shërbimi Kombëtar i Punësimit. Faza e aplikimit...

Dyfishohet mbyllja e bizneseve për muajin shtator. Ja shkaku

Që prej vitit 2003, Blerta Lila ushtronte profesionin e saj si parukiere. Vera e këtij viti do të ishte e fundit për biznesin e...

U vihet kyçi 171 bizneseve – Funksiononin në të “zezë” dhe...

Policia Bashkiake ka ndërmarrë 171 urdhra bllokimi  gjatë gjysmës së parë të vitit ndaj bizneseve në 24 njësitë administrative në vend.  164 prej tyre...

Tatimet: 443 biznese në zonat turistike më punonjës të padeklaruar, dëmi...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton se gjatë periudhës 28 maj deri me 12 gusht ka evidentuar 443 tatimpagues me punonjës të padeklaruar në...

Rritet me gati 50% numri i subjekteve që u mbyllën në...

Ermal Mezini prej vitit 2012 kishte një servis celularësh në lagjen e Komunës së Parisit. Korriku 2018 do të ishte muaji i fundit për...

Rama premtoi se do t’i mbyllte. Kompanitë e kumarit paguajnë më...

Edhe pse është zgjeruar me ritme të frikshme industria e kumarit po paguan gjithmonë e më pak taksa në buxhetin e shtetit. Top Channel...

Lojë e paguar për të goditur Presidentin

Kishin disa muaj pa u bërë të gjallë hienat dhe çakenjtë e oligarkisë, të cilët për të shtuar milionat e tyre me koncensione, leje...

Vidhnin banesa e biznese, pesë “skifterë” bien në rrjeten e policisë

Ruanin rastin që pronarët nuk ihsin në banesa ose larg bizneseve të tyre për të grabitur sende me vlerë si bizhuteri, të holla dhe...

Protesta e qepenave, Gjosha: Opozita në krah të biznesit të vogël

Në një status në facebook në mbështetje të protestës të biznesit të vogël, deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha shkruan se biznesi duhet të protestoj...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...

Ç’gallatë idiote!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...