E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Biznese

Etiketim: biznese

2800 biznese ulin qepenat – “Sakrifikohet” shitja me pakicë

Plot 2819 biznese kanë ulur qepenat në 9 muaj të vitit 2018 vetëm në kryeqytet. Të dhënat zyrtare të Drejtorisë së Përgjithshme të Taksave...

Lezhë, 108 biznese shpallën falimentin

108 biznese shpallën falimentin gjatë vitit 2018 në Bashkinë e Lezhës, por sipas drejtorisë vendore të Tatim Taksave numri i bizneseve të mbyllura është...

Detyrim për llogari bankare – 36 mijë biznese duhet t’u drejtohen...

Rreth 36 mijë biznese, kompani apo persona fizikë, do të kenë si detyrim ligjor që të hapin llogari bankare dhe të kryejnë çdo transaksion...

Bllokim pasurish 24 mijë biznese – Mbi 2700 subjekte vetëm në...

Rreth 24 mijë bizneseve u janë bllokuar pasuritë e paluajtshme dhe të luajtshme nga administrata tatimore, për shkak se nuk kanë paguar detyrimet e...

Berisha: Mbi 15 mijë biznese falimentuan, asnjë investim i huaj serioz,...

Gjatë vitit 2018 falimentuan mbi 15 mijë biznese ose 62 % më shumë se në vitin 2017. Kështu shkruan ish-Kryeministri Sali Berisha i cili ka...

“Kyçen” bastet në Lezhë, 4.140 pika bastesh mbyllen në Shqipëri

Nga 1 janari i vitit 2019 në të gjithë Republikën e Shqipërisë nuk do të ketë më pika bastesh. Ky është ligji i ri...

Berisha publikon shifrat: Ja sa biznese kanë falimentuar që prej 2014

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar me shifra falimentimin e biznesve në Shqipëria nga viti 2014. Shifrat e publikuara nga Berisha Klime vrastare per bizneset ne Shqiperi! Nga...

Mbi 3 mijë të punësuar me “nxitje” – Qeveria paguan bizneset...

3141 individë janë punësuar gjatë muajit Shtator përmes Programeve të Nxitjes së Punësimit, të vëna në dispozicion nga Shërbimi Kombëtar i Punësimit. Faza e aplikimit...

Dyfishohet mbyllja e bizneseve për muajin shtator. Ja shkaku

Që prej vitit 2003, Blerta Lila ushtronte profesionin e saj si parukiere. Vera e këtij viti do të ishte e fundit për biznesin e...

U vihet kyçi 171 bizneseve – Funksiononin në të “zezë” dhe...

Policia Bashkiake ka ndërmarrë 171 urdhra bllokimi  gjatë gjysmës së parë të vitit ndaj bizneseve në 24 njësitë administrative në vend.  164 prej tyre...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...