Ballina Etiketimet Besnik Mustafaj

Etiketim: Besnik Mustafaj

Mustafaj: Rama është kokëfortë, opozita e qartë në platformën e saj

Ish-diplomati Besnik Mustafaj e ka cilësuar deklaratën e kryeministrit Rama si kokëfortë, për të shkuar në zgjedhjet e 18 qershorit edhe pa opozitën. Në një intervistë...

Mustafaj: Nuk ka zgjedhje reale pa opozitën. Ja cila është frika...

Një nga zërat e fuqishëm të Partisë Demokratike, shkrimtari dhe diplomati Besnik Mustafaj ka analizuar nga studio e “News24” situatën politike në vend dhe...

Mustafaj: Shqipëria rrezikon skenar si i Maqedonisë. Çfarë duhet të bëjë...

Një nga zërat e fuqishëm të Partisë Demokratike, shkrimtari dhe diplomati Besnik Mustafaj ka analizuar nga studio e News24 situatën politike në vend dhe protestën...

“Protesta e PD, do kemi skenar maqedonas, apo…?”

Ish ministri i Jashtëm në Qeverinë Berisha, Besnik Mustafaj ka folur sot për protestën e opozitës dhe ka thene se ajo do te kete...

Mustafaj në çadër: Nëse protesta nuk ka vazhdimësi do të dështojë

Ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj e quan të drejtë qëllimin e protestës së opozitës dhe deklaron se nëse nuk do të ketë vazhdimësi...

“Ëndrra e doktorit”, Besnik Mustafaj provokon e satirizon përmes groteskut

Besnik Mustafaj ka provokuar fort në librin e tij të fundit “Ëndrra e doktorit”. Ai rikthen protagonist Doktor Adhamudhin e Andon Zako Cajupit, për...

Besnik Mustafaj: Si e shoh të ardhmen e PD-së

Besnik Mustafaj e ndan kohën më të madhe në Priskë, pak kilometra larg Tiranës. I shkëputur qyshkur nga vija e parë e të qenit...

Besnik Mustafaj: Edi Rama, një person hakmarrës primitiv

Ishte pikërisht kandidimi i Sherefedin Shehut në zgjedhjet e pjesshme në Dibër, që riktheu pas shumë vitesh, ish-Ministrin Besnik Mustafaj në arenën politike. Si pjesë...

Lulzim Basha rikthen shkrimtarin, ndërsa Edi Rama largon shkrimtarin

  Zgjedhjet në Dibër kishin lajmin kryesor këto ditë pjesëmarrjen në fushatë të ish-ministrit dhe ish-deputetit të PD-së, Besnik Mustafaj. Pas një largimi prej 9...

Besnik Mustafaj: PD i ka të gjitha mundësitë të kthehet në...

Edhe pse prej shumë vitesh nuk ishte shfaqur në ndonjë aktivitet publik të PD, Besnik Mustafaj heziton ta quajë rikthim pjesëmarrjen në mitingun prezantues...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

Andi Bushati: Rama ka kapur drejtësinë dhe shërbimin sekret

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “opinion” në News 24 komentoi shkarkimin e drejtorëve të fundit...

Kosovë-Serbi, në dialog nga “pika zero”

Nga Bekim Bislimi, Rel Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun...