E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Besnik Mustafaj

Etiketim: Besnik Mustafaj

Besnik Mustafaj: Saimir Tahiri, shantazhisti më profesionist që kam njohur

Ish-ministri Besnik Mustafaj e cilëson Saimir Tahirit si politikanit më shantazhues që ka njohur në politikën shqiptare të këtyre 30 viteve. Në një interviste për...

Mustafaj: Rama është në ankth, vizita në Gjermani ka zero ndikim

Ish ministri i jashtëm dhe analisti Besnik Mustafaj tha se vizita e kryeministrit Edi Rama në Gjermani pas rekomandimit pozitiv për hapjen e negociatave...

Rekomandimi i KE, ish-ministri: I frikësohem skepticizmit të Francës dhe Gjermanisë

Ish-ministri i Jashtem Besnik Mustafaj rekomandimi i KE shënon një kapitull të ri për vendin. I ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve...

Besnik Mustafaj: Negociatat nuk hapen, BE kërkon Tahirin në burg

Ish kreu i diplomacisë shqiptare Besnik Mustafaj ka rrëfyer bisedën me një prej ambasadorëve të akredituar në vendin tonë. I ftuar në News 24,...

Vettingu, ish-ministri i PD: Do të ketë të sakrifikuar dhe ‘kurbanë’...

Ish-ministri dhe ish-deputeti demokrat Besnik Mustafaj ishte i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, ku foli në lidhje me shkarkimin...

Arrestimi i Fran Frrokajt, Besnik Mustafaj: E dëmton PD-në, nuk ka...

Analisti Besnik Mustafaj, njëherësh ish-ministër i Jashtëm në kohën e qeverisë Berisha, ka komentuar arrestimin e kryebashkiakut të Lezhës, Fran Frrokaj dhe një numri...

Besnik Mustafaj: Humbja e tretë në zgjedhje do ishte “vdekje politike”...

Ish-ministri dhe ish-deputeti demokrat Besnik Mustafaj, njëherësh ish-ministër i Jashtëm në kohën kur qeverisë Sali Berisha, thotë se pas muajit prill Partia Demokratike duhet të...

Mustafaj: Nëse Basha humbet zgjedhjet lokale, kjo do ishte ‘vdekja e...

Besnik Mustafaj është ndalur sot tek zgjedhjet vendore që pritet të zhvillohen vitin e ardhshëm. Ish-ministër i Jashtëm në kohën kur qeverisë Sali Berisha,...

Lobimi rus, Mustafaj në krah të Bashës: Hiqja PD këtë njollë...

Themeluesi i Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj i konsideron shpifje akuzat e qeverisë për lidhje të fshehta të lidershipit të PD-së me Rusinë. Drejtimi i...

Mustafaj: Basha i paaftë për të bërë analizë në PD, Patozin...

Ish-ministri dhe ish-deputeti i PD, Besnik Mustafaj ka komentuar mbledhjen e Kryesisë së PD si dhe situatën në selinë blu. Mustafaj tha se mbështet...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...