E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Besnik Mustafaj

Etiketim: Besnik Mustafaj

Një letër për Hajdarin: “Vendi po shkon keq i dashur Azem”

Një fjalim krejt ndryshe ky i publicistit Besnik Mustafaji kushtuar figurës së Azem Hajdarit, në 20 vjetorin e vrasjes së heroit të demokracisë. Në një...

Mustafaj: Thaçi jo serioz

Publicisti Besnik Mustafaj bëri një analizë të çështjes së kufijve Kosovë-Serbi ditën e sotme i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në...

Besnik Mustafaj: Thaçi po i shërben Serbisë

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, deklaron se me qëndrimet që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po mban për korrigjim të kufijve me Serbinë po...

Mustafaj: Drejtësia duhet të jetë mbi sunduesin. Rama po refuzon gjithçka!

Publicisti Besnik Mustafaj i ftuar në News24, foli për dy reforma për të cilat ka diskutime të vazhdueshme, atë në Drejtësi dhe atë Zgjedhore. Për...

Besnik Mustafaj flet për marrëdhënien me kreun e PD-së: Kam qenë...

Publicisti Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për bustin e Pjetër Arbnorit, rikthimin e Genc Rulit...

Besnik Mustafaj: Majko tregoi dinjitet

Publicisti Besnik Mustafaj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në Neës24 komentoi refuzimin e Pandeli Majkos, që nuk pranoi të votonte...

Presidenti Meta pret Këshillin e Ambasadorëve Shqiptarë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim Këshillin e Ambasadorëve Shqiptarë, te kryesuar nga Presidenti i këtij Këshilli, ish-ministri i Punëve të...

Ish- ministri: Pse artistët nuk e mposhtin dot qeverinë për teatrin...

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj ka folur për çështjen e Teatrit Kombëtar. Mustafaj tha se kjo që po bën qeveria është një hakmarrje nga artit,...

“Presioni i BE s’lejoi mbledhjen e përbashkët të qeverisë shqiptare dhe...

Besnik Mustafaj, i ftuar në “Të Paekspozuarit” në Top Channel, në emisionin me temë: “Ku po shkojnë shqiptarët, drejt Turqisë apo Bashkimit Europian?”, u...

Ish-ministri: Arta Marku po emëron shoqet e saj

Ish ministri i PD, Besnik Mustafaj, i ftuar ne studion e News24, teksa ka komentuar vendimin per shkarkimin e Besim Hajdarmatajt, nga Prokuroria e...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...