E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Berisha

Etiketim: Berisha

8 Dhjetori, Berisha: Nderim tribunit legjendar Azem Hajdari

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka uruar për Ditën e Rinisë, kur 26 vite më parë studentët rrëzuan regjimin diktatorial nën udhëheqjen e Azem Hajdarit. “Tribun legjendar”...

Spartak Ngjela: Berisha dhe korrupsioni janë bashkuar me Athinën

Nga Spartak Ngjela/Ish kryeministri grek Samaras, kërkon të stigmatizojë Shqipërinë dhe Ramën, kurse ministri i Financave të Gjermanisë Volgang Shojble, i kujton Greqisë falimentimin...

Berisha para gazetarëve: Vettingun e ka kërkuar PD, socialistët kundër

Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediat jashtë ambienteve të Kuvendit pohoi se ka qenë PD ajo që ka kërkuar Vettingun, si pjesë...

Rama: Vetëm Vettingu është kusht për hapjen e negociatave

Kreu i Qeverisë Edi Rama ka debatuar ashpër me ish-Kryeministrin Sali Berisha  në Kuvend duke ngulur këmbë se ka vetëm një kusht që Shqipëria...

Afera e CEZ, Balla: Takime të fshehta të Berishëve në Tiranë,...

Deputeti i PS, Taulant Balla ka deklaruar se Komisioni Hetimor për aferën e CEZ sot ka administruar prova konkrete nga dëshmitarë. Në një postim në...

Në Samitin e Diasporës del dikush me mbiemrin “Berisha”, batuta e...

Salla ku po zhvillohet Samiti i Diasporës që parashikon t’i japë zgjidhje problemeve të shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit është mbushur me të qeshura...

Qeveria përgënjeshtron Berishën: E vërteta e makinave Toyota

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Sali Berisha deklaroi dje se qeveria shqiptare ka shpenzuar 3.2 milionë euro për blerjen e makinave luksoze....

Besnik Mustafaj: Berisha nuk duhet të jetë pjesë e ekipit të...

Pas prezantimit të romanit, “Ëndrra e doktorit”, në një intervistë për gazetën “Shekulli”, shkrimtari Besnik Mustafaj ka zbuluar disa nga “të fshehtat” e personazhit...

Berisha mbron Paktin Detar. Ahmetaj-Berishës: Kush është pala e tretë?

Marrëveshja Detare midis Shqipërisë dhe Greqisë, e firmosur nga dy qeveritë në Tiranë më 27 prill 2009 dhe rrëzuar nga Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë...

Berisha: Pronari i magazinës së drogës në Rrëshen, nipi i Zef...

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një denoncimi në fb, thotë se pronari i magazinës së drogës në Rrëshen Kastriot Reci, është djali i motrës së...

EDITORIAL

Parlamenti Europian dënon me unanimitet përdorimin e gazit lotsjellës në protestë

Reagimi i Policisë së Shtetit ndaj protestuesve në protestën e madhe të opozitës më 16 shkurt, është...

FORUM

Djegja e mandateve, “e keqja” e domosdoshme

Nga Andi Bushati/ Vendimi radikal i PD për të djegur mandatet e deputetëve, si reagimi i vetëm për...

Sjellje kriminale e Qeverisë, ndaj qytetarëve të bashkisë së Skraparit!

Nga Luan Rama * Bllokimi i buxhetit të bashkisë së Skraparit, është një akt kriminal i Qeverisë së...