E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Berisha

Etiketim: Berisha

Berisha: Rama iniciator i planit të zi për ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar sërish se Edi Rama është iniciatori i idesë për ndryshimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për...

Denoncimi te Berisha: Zhduken 8 borëpastruese në bashkinë e Pukës

Në një kohë kur pjesa veriore dhe juglindore e vendit po përballet me temperatura të ulta dhe reshje dëbore, ish-kryeministri Sali Berisha bën një...

Berisha: Rama një i sëmurë psiqik, e kanë zënë sarajet e...

I ftuar në Ora News, ish-kryeministri Sali Berisha, ka komentuar shown e radhës së kryeministrit i cili shfaqet sërish lakuriq pra shqiptarëve. Për ish-kreun...

Denoncimi/ Përmbytet Durrësi, zyrtarët e Rilindjes flenë gjumë

Një lagje në Durrës është përmbytur ditën e sotme, për shkak të çarjes së tubacionit të ujit të pijshëm, ndërkohë që asnjë prej institucioneve...

VIDEOLAJM/ Berisha ‘shfaq’ Ramën në një debat: Fytyra e tij e...

Një debat televiziv ndërmjet Kryeministrit Edi Rama dhe analistëve në studio lidhur me demaskimin e vëllait trafikant të ish-ministrit të Brendshëm, Agron Xhafajt dhe arratisjen e...

VIDEO skandaloze/ 24 shqiptarë keqtrajtohen nga policia serbe

Duke ikur nga Shqipëria për një jetë më të mirë, 24 të rinj shqiptarë janë përballur me keqtrajtimet e policisë serbe. Me një video të...

Marrëveshja Rama-Basha, Berisha: Nuk e dija që do takoheshin!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar në A-Show në News24 se nuk e dinte për marrëveshjen e 17 majit Rama-Basha. I pyetur nga gazetari Adi Krasta,...

“Unaza” – DH Albania, Berisha: Nuk sulmoj biznesmenë. Përgjegjësi e Ramës

Ish-kryeministri Berisha, foli në A-Show edhe për skandalin e abuzimit me Unazën e Re, si dhe arsyen pse Berisha nuk e përmënd kompaninë që...

Krishtlindje në errësirë në Lezhë, Berisha publikon foton

Të paktën 20 fshatra në Lezhë do t’i kalojnë Krishtlindjet pa energji elektrike. Në lidhje me situatën ka reaguar edhe kryeministri, Sali Berisha, i...

“O djem rrëmbeni armët”, Ndreu: Lajthitje e Berishës

I ashpër në paralajmërimin e tij për mazhorancën ka qenë të premten ish-Kryeministri Sali Berisha, i cili nga foltorja e parlamentit paralajmëroi shumicën të...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...