Ballina Etiketimet Berisha

Etiketim: Berisha

Berisha: Në protesta të gjata kundër banditëve. Do ia mbathin si...

Ish kryeministri Sali Berisha e quan qeverinë një banditokraci dhe bën thirrje për protesta të gjata të cilat do të rrëzojnë këtë qeveri. “Asnjeherë në...

Berisha: Olsi Rama dhe zëdhënësja e FSHF-së, dolën bashkë jashtë shtetit...

Pas çtensionimit të punimeve në Kuvend, ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërthyer  me akuza kundër qeverisë edhe kryeministrit Edi Rama si vëllait të tij Olsi...

Berisha: Manjani, më i kërcënuari. Ka informacione mbi aferat e qeverisë...

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani është një ndër politikanët më të kërcënuar të momentit, pasi sipas tij ai disponon...

Berisha: Në Shqipëri s’ka më insulinë, janë shitur jashtë vendit kontrabandë

Ish-kryeministri Berisha akuzon ministrin e Shëndetësisë dhe kryeministrin Rama se kanë shitur insulinat për diabetikët jashtë vendit. Ai i referohet denoncimit të një qytetareje me...

Berisha: Ditën që fitoi Trump, Shqipëria votoi kundër në NATO

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka paraqitur sot në Kuvend një dokument sipas të cilës Shqipëria ka votuar kundër direktivës së NATO-s . Ai e quajti...

Bushati: Berisha u bë nacionalist se ka frikë nga CEZ

Ministri i Jashtëm, Bushati iu përgjigj Berishës duke thënë se sa herë ke halle si problemi i CEZ-it, bëhesh nacionalist si në 100-vjetorin e...

Tensionet Serbi-Kosovë, Berisha: Ose marrëveshjet, ose luftë. Nuk ka alternativë tjetër

Sali Berisha do luftë në Ballkan. Ish-kryeministri Sali Berisha sot nga foltorja e Kuvendit deklaroi se marrëveshjet mes Serbisë dhe Kosovës duhet të zbatohen...

Debati/ Çfarë nuk u dëgjua në Kuvend, Balla ‘nxeh’ Berishën kur...

Ndërsa nesër mazhoranca pritet të miratojë një kërkesë me anë të së cilës do të thirret si dëshmitar në Komisionin Hetimor për CEZ, edhe...

Berisha përplaset me Ruçin: Rama, si Asadi i Sirisë. Kërcënon gjyqtarët...

Kuvendi është përfshirë në debate të lidhur me votimin dhe numërimin elektronik, ku protagonistë janë kreu i grupit parlamentar të PS-së Gramoz Ruçi dhe...

FOTOLAJM/ Berisha tregon ‘sufllaqet’ e Edi Ramës dhe Saimir Tahirit

Ish-Kryeministri Sali Berisha vazhdimisht ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për kanabzimin e vendit. Shpeshherë ka përdorur karikatura të ndryshme,...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

Andi Bushati: Rama ka kapur drejtësinë dhe shërbimin sekret

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “opinion” në News 24 komentoi shkarkimin e drejtorëve të fundit...

Kosovë-Serbi, në dialog nga “pika zero”

Nga Bekim Bislimi, Rel Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun...