E mërkurë, Dhjetor 19, 2018
Ballina Etiketimet Berisha

Etiketim: Berisha

Berisha shpërthen ndaj Ramës: Pse nuk e uron Trump-in mor këlysh...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar sot pasardhësin e tij, Edi Rama si ‘kone’ të Georg Soros-it. Me anë të një mesazhi në rrjetin social...

FRD, Topi drejt refuzimit të ftesës së Bashës për koalicion: PD-ja...

Kryetari i Frymës së Re Demokratike Bamir Topi, në një intervistë për gazetën “TemA” shpreh rezervat që ka për mazhorancën dhe opozitën e vendit....

Debati i Ramës me gazetarin, Berisha: Surreli, gracka ku shpirti i...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me konferencën e fundvitit me gazetarët të pasardhësit të tij, Edi Rama. Me anë të një mesazhi në...

Berisha: Sot Rama mori përsipër firmosjen e vjedhjes më të madhe...

Ish-Kryeministri Sali Berisha, pasi ka ndjekur dëshminë e kreut të Qeverisë Edi Rama para komisionit hetimor për marrëveshjen që ka bërë me CEZ-in, ka...

Berisha: Ambasadori Gazheli misione të dyshimta në Turqi. Reagon Bushati

Në debatin në Kuvend për reformën në drejtësi dhe procesin e integrimit, ish-kryeministri Berisha atakoi Ambasadorin  e Turqisë, Gent Gazheli. Berisha: Trafikanti, ai financieri Gazheli,...

Berisha: Rama shpërndau zarfe për integrimin, të kontrollohet Gazheli

Në debatin në Kuvend për reformën në drejtësi dhe procesin e integrimit, ish-kryeministri Berisha atakoi Ambasadorin  e Turqisë, Gent Gazheli. Berisha: Trafikanti, ai financieri Gazheli,...

Zbardhet shkresa/ Policia: Berishën s’e gjetëm në shtëpi. S’na e hapën...

Teksa kreu i Komisionit hetimor për CEZ-­in, Taulant Balla, në lidhje me privatizimin e kompanisë dhe blerjen e aksioneve nga kompania çeke, ka kërkuar...

8 Dhjetori, Berisha: Nderim tribunit legjendar Azem Hajdari

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka uruar për Ditën e Rinisë, kur 26 vite më parë studentët rrëzuan regjimin diktatorial nën udhëheqjen e Azem Hajdarit. “Tribun legjendar”...

Spartak Ngjela: Berisha dhe korrupsioni janë bashkuar me Athinën

Nga Spartak Ngjela/Ish kryeministri grek Samaras, kërkon të stigmatizojë Shqipërinë dhe Ramën, kurse ministri i Financave të Gjermanisë Volgang Shojble, i kujton Greqisë falimentimin...

Berisha para gazetarëve: Vettingun e ka kërkuar PD, socialistët kundër

Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediat jashtë ambienteve të Kuvendit pohoi se ka qenë PD ajo që ka kërkuar Vettingun, si pjesë...

EDITORIAL

Mazhoranca, pabesisht, qëllon pas shpine ministrin e brendshëm Sandër Lleshi

Nuk qenka e thënë se dy ministrat e fundit të brendshëm të kenë qetësi me kryeministrin Rama....

FORUM

Kur protestat i bëjnë njerëzit dhe i prishin partitë

Nga Esmeralda Mece Sa term i bukur "Protestë Studentore". Për të parën herë në 28 vite "demokraci" është protesta...

Gazmend Kapllani: Greqia po rreshket në fashizëm, shqiptarët të bëjnë kujdes

Gazmend Kapllani një nga shqiptarët më të njohur në Greqi, për shkak se ishte njëri prej shumë...