E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Berat

Etiketim: Berat

Droni u bën “gropën” shoferëve në Berat

Duket se risia e re e Policisë Rrugore  ka “djegur” shumë drejtues mjetesh. Njësia Operacionale për Sigurinë Rrugore ka vijuar në qarkun Berat monitorimin me...

Rëndohet trafiku në Berat, me orë në radhë për pelegrinazh në...

Ka nisur me trafik të rënduar qarkullimi sot në qytetin e Beratit. Ardhja e emigrantëve dhe e turistëve ka bërë që e vetmja rrugë...

Pelegrinët në Tomorr, trafik në Berat

Ka nisur me trafik të rënduar qarkullimi sot në qytetin e Beratit. Ardhja e emigrantëve dhe e turistëve ka bërë që e vetmja rrugë...

Viti 2018, vjen uji në Berat – Furnizohen edhe lagjet muzeale

Lagjet muzeale Goricë, Mangalem e Kala furnizohen 24 orë me ujë të pijshëm. Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve në Berat-Kuçovë, Rifat Arizi thotë se kjo përkon...

Rrugorët në Berat shtojnë masat për shmangien e aksidenteve

Muaji gusht shton numrin e mjteve që qarkullojnë në rrugët e Beratit. Rritja e numrit të vizitorëve gjatë kësaj periudhe por dhe ardhja e...

Ndërron jetë efektivi i Rrugores në Berat, u aksidentua 10 ditë...

Ndahet nga jeta 10 ditë pas aksidentit të rëndë, efektivi i policisë rrugore të qarkut Berat, Myslym Bakeri. Bakeri ishte në krye të detyrës me...

Kokainë në palestër, në pranga 43-vjeçari në Berat

Policia e Beratit ka vënë në pranga një 43-vjeçar pasi në ambientet e palestrës së tij është gjetur një sasi e vogël kokaine. Policia bën...

Heroina e Botërorit, presidentja kroate te Heroi ynë Kombëtar, Skënderbeu

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, pas ndalesës dje në Berat, ka zhvilluar sot një vizitë në qytetin e Krujës. Kryetarja e shtetit kroat ndodhet këto ditë...

10 vite në UNESCO: 7 arsye pse duhet ta vizitoni Beratin

Pas një organizimi të Komitetit të Trashëgimisë Kulturore në Kanada, më 8 korrik të vitit 2008 Berati u pranua në UNESCO (United Nations Educational,...

Berat, ushqimet në Urën Vajgurore shiten në rrugë

Produktet ushqimore përfshirë edhe bulmeti tregtohen ne mes te rrugës në Bashkinë e Urës Vajgurore. Tregtarët ankohen se kanë mbi 20 vite në këtë...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...