E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Berat

Etiketim: Berat

Pelegrinët në Tomorr, trafik në Berat

Ka nisur me trafik të rënduar qarkullimi sot në qytetin e Beratit. Ardhja e emigrantëve dhe e turistëve ka bërë që e vetmja rrugë...

Viti 2018, vjen uji në Berat – Furnizohen edhe lagjet muzeale

Lagjet muzeale Goricë, Mangalem e Kala furnizohen 24 orë me ujë të pijshëm. Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve në Berat-Kuçovë, Rifat Arizi thotë se kjo përkon...

Rrugorët në Berat shtojnë masat për shmangien e aksidenteve

Muaji gusht shton numrin e mjteve që qarkullojnë në rrugët e Beratit. Rritja e numrit të vizitorëve gjatë kësaj periudhe por dhe ardhja e...

Ndërron jetë efektivi i Rrugores në Berat, u aksidentua 10 ditë...

Ndahet nga jeta 10 ditë pas aksidentit të rëndë, efektivi i policisë rrugore të qarkut Berat, Myslym Bakeri. Bakeri ishte në krye të detyrës me...

Kokainë në palestër, në pranga 43-vjeçari në Berat

Policia e Beratit ka vënë në pranga një 43-vjeçar pasi në ambientet e palestrës së tij është gjetur një sasi e vogël kokaine. Policia bën...

Heroina e Botërorit, presidentja kroate te Heroi ynë Kombëtar, Skënderbeu

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarović, pas ndalesës dje në Berat, ka zhvilluar sot një vizitë në qytetin e Krujës. Kryetarja e shtetit kroat ndodhet këto ditë...

10 vite në UNESCO: 7 arsye pse duhet ta vizitoni Beratin

Pas një organizimi të Komitetit të Trashëgimisë Kulturore në Kanada, më 8 korrik të vitit 2008 Berati u pranua në UNESCO (United Nations Educational,...

Berat, ushqimet në Urën Vajgurore shiten në rrugë

Produktet ushqimore përfshirë edhe bulmeti tregtohen ne mes te rrugës në Bashkinë e Urës Vajgurore. Tregtarët ankohen se kanë mbi 20 vite në këtë...

Mbajti “peng” djalin, lihet në burg babai. Avokati: Ka probleme mendore

Gjykata e Rrethit të Beratit, e quan të ligjshëm arrestimin e Admir Duro, dhe vendosi ndaj tij masën e "arrestit me burg". Në emër...

Projekt punësimi në burgun e Beratit, Gogu: Sfidë që kërkon përfshirjen...

Një projekt për punësimin e personave që vuajnë dënimin në burgun e Beratit është përuruar sot në mjediset e këtij institucioni. Në ceremoninë e...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...