E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Berat

Etiketim: Berat

Berat, ceremoni për Ditën e Çlirimit

Sinaj: Kjo datë simbolike na afron më shumë me Europën Data 29 nentor eshte kremtuar ne qytetin e nje mbi nje dritareve me nje sere...

BERAT/ Rast shokues, 13 vjeçari kryen marrëdhënie me një 6 vjeçare

Një ngjarje shokuese ka ndodhur në Berat, ku raportohet se një 13 vjeçar ka kryer marrëdhënie seksuale me një vajzë 6 vjeçare. E ëma...

Grabitja e epitafit 300 vjeçar trondit besimtarët e Beratit

Ortodoksët e Beratit janë tronditur pasi persona ende të paidentifikuar thyen dhe grabitën epitafin e punuar në ar dhe argjend në Kishën së Shën...

Ilir Meta: LSI, rol kyç për realizimin e shumë reforma në...

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një takim me banorë të Beratit, ku iu dhanë kartat edhe 600 anëtarëve të rinj të...

BBC: “Vendi më tolerant në botë” (FOTO)

"Papa Françesku e ka vlerësuar këtë komb të vogël ballkanik për tolerancën fetare të dukshme, duke thënë se Shqipëria duhet të shërbejë si një...

Lefter Maliqi jep dorëheqjen nga drejtimi i PD në Berat

Ish deputeti Lefter Maliqi ka dhënë dorëheqjen si kryetar i PD-së në Otllak të Beratit. Njoftimi është bërë nga vetë Maliqi përmes një postimi...

Bashkia e Beratit vijon projektet për mbështetjen e bujqësisë e fermerëve

Në vijim të Programit të mbështetjes për Bujqësinë, nëpërmjet Drejtorisë së Bujqësisë dhe Bordit të Kullimit, pas përfundim të sezonit të ujitjes për vitin...

Muaji i leximit, vepra e plotë e Çehovit prezantohet në Berat

Bashkia e Beratit ne bashkepunim me Shoqaten e Miqesise Shqiperi - Rusi, ne kuadrin e muajit tetor - muaji i leximit- organizuan sot promovimin...

Ben Blushi me mbështetësit e partisë së re në Berat

Deputeti Ben Blushi ka vijuar sot prezantimin e projektit të ri politik për shqiptarët në qytetin e Beratit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Blushi...

Berat, 2-vjeçari bie nga ballkoni, gjyshja nuk e pa

Një fëmijë i moshës 2 vjeç është dërguar me urgjencë në spitalin e Beratit pas një aksidenti të ndodhur në shtëpi. Burimet thonë se fëmija...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Rrëfimi i rrallë, çfarë thoshte Mid’hat Frashëri në 1946: Komunizmi, ja çfarë e pret Shqipërinë!

“Enver Hoxha dhe banda e tij përgatisnin plane në ç’mënyrë ta bëjnë Shqipërinë një provincë serbe, edhe...

100 Vjet mbas Luftës së Parë Botërore–Mësime për të mos u harruar

Pjesa II- Ballkani “Fuçi Baroti” i Evropës  Prof. Lisen Bashkurti Gadishulli Ballkanik nisi të përfshihej në destabilitet gjatë dhe...