E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Berat

Etiketim: Berat

Arrestohet në flagrancë 25-vjeçari në Berat, iu gjet kanabis brenda “ML-së”

Një 25-vjeçar nga Tirana është arrestuar pasi iu gjet një sasi kanabisi brenda automjetit tij tip Benz ML. Njoftimi i plotë: Berat Nga Specialistët e Seksionit për...

Dhuna ndaj grave, shtohen denoncimet në Berat

Një në tre gra kërkojnë urdhër mbrojtjeje pranë drejtorisë se policisë së Beratit. Më tepër raste të dhunës në familje vihen re te shtresat...

Berat, makinat bëhen “përshesh”, 3 të plagosur (Video)

Tre persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti rrugor në rrugën Berat-Poshnje, pranë fshatit Moravë. Policia thotë se në aksident u përfshinë...

Kapen dy të rinj që shpërndanin drogë pranë shkollave të Beratit

Policia e Beratit ka ndaluar dy persona të cilët dyshohet se shpërndanin lëndë narkotike pranë shkollave, ndërsa një person tjetër është arrestuar për armëmbajte...

Merrte para për të futur në punë, pranga zyrtares në Berat

Arrestohet drejtoresha e Qendrës Sociale për punë dhe mirëqenie Tatjana Toska. 50-vjeçarja ishte shpallur në kërkim me akuzën për korrupsion pasiv dhe mashtrim pas...

Ura e kalbur mbi Osum, banorët: Na e riparoni

Luisi dhe shokët e tij kalojnë çdo ditë në një urë për të shkuar në shkollë. Ura mbi lumin Osum lidh 5 fshatra me...

5 të arrestuar në 24 orë në Berat

Policia e Beratit ka arrestuar 5 persona brenda 24 orëve në Berat, pasi gjatë kontrolleve që policia ka bërë gjatë natës, ata nuk kanë...

Dhunon vëllanë dhe kunatën, në pranga 26-vjeçari

Policia në Berat arrestoi një 26-vjeçar, i cili dyshohet se ka dhunuar vëllanë dhe bashkëshorten e tij. Sipas policisë, në pranga është vënë Auger T,...

E rëndë në Berat, 21-vjeçari gjendet i vetëvarur në pemë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berat, ku një i ri i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Ngjarja ndodhui dje rreth orës...

E mashtruan duke e fejuar, 29-vjeçarja nga Berati përfundon prostitutë në...

Policia e Beratit ka arrestuar dy persona, të cilët kanë rekrutuar nëpërmjet fejesës një 29-vjeçare, që më pas përfundoi prostitutë në Itali. Në pranga u...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...