Ballina Etiketimet Berat

Etiketim: Berat

Berat, lagjet me gropa me ujë dhe me baltë

Kur ka reshje shiu në Berat, banorët e këtij qyteti jetojnë mes gropave me ujë dhe baltë. Të gjitha rrugët nëpër lagje bëhen të...

Aksident me pasojë një të vdekur në Berat

Rreth orës 19:10 të së dielës, në aksin rrugor Poshnje- Ura Vajgurore, në vendin e quajtur ‘’Rrethrotullimi i Çifliku’’, një karrotrec ka përplasur një...

Arenë ”boksi” në lumin Osum, të rinjtë sfidë për të kapur...

Besimtarët ortodoksë kanë festuar sot Ditën e Ujit të Bekuar. Edhe pse në temperatura të ulëta me dhjetëra të rinj janë futur në ujërat...

Trashëgimia kulturore, akses për njerëzit me aftësi të kufizuara në Berat

Bashkia e Beratit është parntere në projektin “Turizëm i aksesueshëm”, i mbështetur nga Bashkimi Europian në kuadër të programit Ndërkufitar IPA Greqi – Shqipëri,...

Berat, takim me nxënësit ekselentë për festat e Fundvitit

Në sallën e konferencave të bashkisë së Beratit u organizua sot takimi me nxënësit e dalluar të shkollave 9-vjeçare. Në këtë aktivitet ishin të pranishëm...

Berat, dy shkolla “në emergjencë” për rikonstruksion të plotë

Shkolla e mesme e përgjithshme "Babë Dudë Karbunara" dhe shkolla 9-vjeçare "22 Tetori", që ndodhen në qendër të qytetit, kanë nevojë emergjente për rikonstruksion. Kryetari...

Nisin protestat edhe në Berat, gjimnazistët mblidhen në qendër

Ka nisur edhe në Berat protesta e gjimnazistëve, në përkrahje të studentëve. Gjimnazi “Babë Dudë Karbunara”, zhvilloi mësimin me orë të reduktuara për të...

Presidenti Meta në Berat: Të rinjtë do të udhëheqin mbështetjen për...

Presidenti Ilir Meta ishte sot në Berat, i pranishëm në aktivitetin e bashkisë së këtij qyteti për dhurimin e gjakut. Duke vlerësuar kontributin për dhurimin...

Berat, policia procedon penalisht 18 shtetas

Në kuadër të kontrolleve në komunitet për evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, strukturat e Drejtorisë vendore të policisë Berat kanë vënë nën procedim penal...

Berat, fshatarët nuk kanë treg, prodhimet e tyre kalben

Fshati Otllak, sot pjesë e bashkisë së Beratit trashëgoi nga sistemi i kaluar sipërfaqe toke të konsiderueshme toke të mbjella me fruti-kutlurë. Me tokën...

EDITORIAL

Kryeministri nga facebook i Ulsi Manjës paralajmëron rrëzimin e Bahri Shaqirit

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja paralajmëron rrëzimin e kandidaturës së dytë që Presidenti Ilir Meta...

FORUM

Kurajo për të qenë vetvetja

Nga Mimoza Manxhari Çdo të linduri në këto 28-vitet e fundit, e përditshmja ju serviri si të bëhen...

Duam marrëzisht Perëndimin, por jemi Lindorë deri në marrëzi

Nga Lorenc Vangjeli Në fatkeqësinë e tij personale, në bastin e egër me drejtësinë e mbas kuriozitetit të...