E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Berat Buzhala

Etiketim: Berat Buzhala

Berat Buzhala paralajmëron: Nëse më ndodh gjë, e kam nga Presidenti...

Gazetari dhe drejtuesi i gazetës “Exspress” në Prishtinë, Berat Buzhala deklaron se ka presione nga ana e Presidentit Hashim Thaçi dhe njerëzve të tij...

Berat Buzhala: 29 shtatori, fillimi i fundit i Presidentit Thaçi

Nga Berat Buzhala - Presidentit Thaci duhet t'i thuhet që tash me të do të flitet vetëm për kushtet e dorëzimit të tij. Duhet...

Berat Buzhala: Kujdes nga Presidenti i Trojës

Shumica prej jush e dini rrëfimin për dhuratën që grekët e kishin përgatitur për Trojën. Një kalë të drurit, i njohur si Kali i...

Sa herë shikoj Han dhe Mogerinin, urrej Europën

Nga Berat Buzhala Ai çdo mëngjes kur zgjohet, bëhet gati, vë kollaren, parfumoset, merr çantën me dokumente të shumta, përqafon më të dashurit e tij, nëse...

Berat Buzhala: Kosova e fitoi ndeshjen me Serbinë, por Thaçi e...

"Ui ar not probllematik gajs..., ui traj tu du agriment..., jesss". Kjo fjali - që ka mundësi të përfundojë në librat e historisë si...

Berat Buzhala për foton e Ramës me Ronaldon: Po i trajton...

Gazetari Berat Buzhala, drejtues i gazetës "Ekspress" në Kosovë, ka kritikuar kryeministrin Edi Rama për foton e publikuar në Facebook me futbollistin Ronaldo. Në...

Rrëfimi i një shqiptari nga beteja e Kaliningradit, aty ku u...

Nga Berat Buzhala               Mëngjesin e ditës kur do të luhej ndeshja politiko – sportive, Zvicër – Serbi, unë isha...

Shpërthen Berat Buzhala: Hajt nënën Armando Duka, se na ke trajtuar...

Gazetari Berat Buzhala ka qenë shumë entuziast, pas fitores së Kosovës përballë Shqipërisë. Ai ndërkohë ka sulmuar ashpër Armando Dukën, për trajtimin që iu ka...

Çfarë po mendoja kur po e dëgjoja gjeneralin Clark?

Nga Berat Buzhala - Para 19 vjetëve kam qenë vetëm një copë e mishit, që të mos tham një copë e m..., ose një grumbull...

Berat Buzhala: Kosova ka për ta paguar shtrenjtë tërheqjen zvarrë të...

Gazetari Berat Buzhala shprehet se tërheqja zvarrë e zyrtarit serb, Marko Gjuriç dje në Prishtinë është një spektakël i orkestruar nga Hashim Thaçi. Në një...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...

Ç’gallatë idiote!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...