E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Berat Buzhala

Etiketim: Berat Buzhala

Buzhala: Kufijtë e Kosovës rrezikohen nga treshja Thaçi-Rama-Vuçiç

Gazetari Berat Buzhala akuzon treshen Vuçiç-Thaçi-Rama si projektues të idesë për  shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë. I ftuar në "Ora News", Buzhala thotë...

“Cakaj”, Buzhala tregon pse Rama e shkarkoi Bushatin

Sipas Berat Buzhalës, kryeministri Edi Rama e shkarkoi Ditmir Bushatin sepse ky i fundit kishte marrëdhënie të këqija me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi. Këtë...

Berat Buzhala: Edi Rama t’i kërkojë falje Batonit

Nga Berat Buzhala Në Kosovë, nëse flasim me gjuhë popullore, qasja e Edi Ramës, por edhe e Batonit Haxhiut, karshi Gent Cakës, ishte kjo: Mish...

“Kufijtë”, Buzhala: Ndryshimi i kufijve sjell Rusinë në Ballkan

Gazetari Berat Buzhala, bëri një deklaratë të fortë në emisionin ‘Të Paeskpozuarit’ në Neës24, ku u diskutua mundësia e ndryshimit të kufijve mes Kosovës...

Berat Buzhala: Një vandal në Pejë

Nga Berat Buzhala/ Unë mendoj që është gomar kushdo që i thotë puna e mbarë Hashim Thaçit, kur ky i fundit bën përpjekje që ta...

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë edhe Ministrin e Punëve të Brendshme, prandaj,...

Berat Buzhala paralajmëron: Nëse më ndodh gjë, e kam nga Presidenti...

Gazetari dhe drejtuesi i gazetës “Exspress” në Prishtinë, Berat Buzhala deklaron se ka presione nga ana e Presidentit Hashim Thaçi dhe njerëzve të tij...

Berat Buzhala: 29 shtatori, fillimi i fundit i Presidentit Thaçi

Nga Berat Buzhala - Presidentit Thaci duhet t'i thuhet që tash me të do të flitet vetëm për kushtet e dorëzimit të tij. Duhet...

Berat Buzhala: Kujdes nga Presidenti i Trojës

Shumica prej jush e dini rrëfimin për dhuratën që grekët e kishin përgatitur për Trojën. Një kalë të drurit, i njohur si Kali i...

Sa herë shikoj Han dhe Mogerinin, urrej Europën

Nga Berat Buzhala Ai çdo mëngjes kur zgjohet, bëhet gati, vë kollaren, parfumoset, merr çantën me dokumente të shumta, përqafon më të dashurit e tij, nëse...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...