E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Beograd

Etiketim: Beograd

“Kurban” në Serbi. Rama: Nuk shkruaj libër tjetër sa të jem...

Kryeministri Edi Rama që ka udhëtuar  drejt Serbisë ku mori pjesë në Forumin e Sigurisë të vendeve të Ballkanit ka pasur pjesë të axhendës...

Rama në Beograd: Të bëjmë ndryshime që si kemi bërë më...

Forumi VI i Beogradit, Vuçiç: Do bëjmë gjithçka për t’u afruar sa më shumë në BE Në Serbi ka nisur  Forumi VI i Beogradit për...

Forumi i sigurisë – Rama takon Vuçiç në Beograd sot në...

Në Serbi ka nisur  Forumi VI i Beogradit për Sigurinë, i cili do të kulmojë sot me praninë e kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç dhe atij shqiptar,...

Kryeministri Rama mbërrin në Beograd, pritet në aeroport nga Ivica Daçiç

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mbrëmjen e sotme ka mbërritur në Beograd, kurse në aeroport është pritur nga shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç,...

Hapet Forumi VI i Beogradit për Sigurinë me fokus marrëdhëniet shqiptaro-serbe

Forumi VI i Beogradit për Sigurinë, ku politikanë dhe ekspertë nga rajoni dhe Evropa do të diskutojnë nëse demokracia do t’i mbijetojë ose jo...

Vuçiç shtyn për të martën mbledhjen e Qeverisë për “Trepçën”

Mbledhja e qeverisë Serbe e parashikuar për nesër është shtyrë për të martën nga Vuçiç. Me arsyetimin se duhet konsultuar me liderët serb përsa i...

Pse Enver Hoxha nuk e vizitonte Kosovën

Politikani Esat Myftari, në një libër mbi raportimet e diplomatëve në diktaturë, botimet “Princi”, në vende të ndryshme të botës, duke u fokusuar sidomos...

Beogradi tregon muskujt. Këto janë forcat sociale më të mira serbe...

Ushtria e Beogradit ka zhvilluar këto ditë një stërvitje të përbashkët me forcat e Republikës Serbska në Bosnjë. Sërvitja e quajtur “Drini 2016”, ishte...

Berisha: Rama, servil ndaj Beogradit dhe serbëve!

Ish-kryeministri Sali Berisha komenton qëndrimin e Kryeministrit Edi Rama për marrëdhëniet me Beogradin. Më poshtë komenti i plotë në Facebook: Nga Sali Berisha/Pjesemarrja ne nje forum...

MPJ nuk ka asnjë info nga Beogradi për takimin Vuçiç-Rama

Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë bëri të ditur për ABCnews se Tirana zyrtare nuk ka asnjë njoftim nga autoritetet serbe për një...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...