E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Beograd

Etiketim: Beograd

Rama në Beograd: Të bëjmë ndryshime që si kemi bërë më...

Forumi VI i Beogradit, Vuçiç: Do bëjmë gjithçka për t’u afruar sa më shumë në BE Në Serbi ka nisur  Forumi VI i Beogradit për...

Forumi i sigurisë – Rama takon Vuçiç në Beograd sot në...

Në Serbi ka nisur  Forumi VI i Beogradit për Sigurinë, i cili do të kulmojë sot me praninë e kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç dhe atij shqiptar,...

Kryeministri Rama mbërrin në Beograd, pritet në aeroport nga Ivica Daçiç

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mbrëmjen e sotme ka mbërritur në Beograd, kurse në aeroport është pritur nga shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç,...

Hapet Forumi VI i Beogradit për Sigurinë me fokus marrëdhëniet shqiptaro-serbe

Forumi VI i Beogradit për Sigurinë, ku politikanë dhe ekspertë nga rajoni dhe Evropa do të diskutojnë nëse demokracia do t’i mbijetojë ose jo...

Vuçiç shtyn për të martën mbledhjen e Qeverisë për “Trepçën”

Mbledhja e qeverisë Serbe e parashikuar për nesër është shtyrë për të martën nga Vuçiç. Me arsyetimin se duhet konsultuar me liderët serb përsa i...

Pse Enver Hoxha nuk e vizitonte Kosovën

Politikani Esat Myftari, në një libër mbi raportimet e diplomatëve në diktaturë, botimet “Princi”, në vende të ndryshme të botës, duke u fokusuar sidomos...

Beogradi tregon muskujt. Këto janë forcat sociale më të mira serbe...

Ushtria e Beogradit ka zhvilluar këto ditë një stërvitje të përbashkët me forcat e Republikës Serbska në Bosnjë. Sërvitja e quajtur “Drini 2016”, ishte...

Berisha: Rama, servil ndaj Beogradit dhe serbëve!

Ish-kryeministri Sali Berisha komenton qëndrimin e Kryeministrit Edi Rama për marrëdhëniet me Beogradin. Më poshtë komenti i plotë në Facebook: Nga Sali Berisha/Pjesemarrja ne nje forum...

MPJ nuk ka asnjë info nga Beogradi për takimin Vuçiç-Rama

Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë bëri të ditur për ABCnews se Tirana zyrtare nuk ka asnjë njoftim nga autoritetet serbe për një...

Meta: Dinamika e marrëdhënieve midis Shqipërisë dhe Serbisë duhet të ishte...

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta mori pjesë në Forumin “Shqipëria dhe Serbia drejt një së ardhmeje të përbashkët në Bashkimin Evropian”, organizuar nga...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...