E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Beograd

Etiketim: Beograd

Futbollisti i Serbisë: Nuk biem pre provokimeve të shqiptarëve si në...

Futbollisti i ekipit serb, Dushko Tosiç është shprehur se është gati për një ndeshje të madhe ndaj Zvicrës, në një betejë të veçantë, e...

“Fantazma” e Ballist Morinës shfaqet në Beograd

Ka kaluar 4 vjet nga ajo natë e stadiumit “Partizan” në Beograd, ku me anë të një droni, “Ballisti”, alias Ismail Morina valëviti një...

Beogradit, nuk i trajton shqiptarët e Preshevës, si qytetarë të barabartë

Nga Sevdail Hyseni (Preshevë, Serbi) Përfaqësuesit e Këshillit Kombëtar Shqiptar, të udhëhequr nga kryetari i këtij institucioni të lartë politik, Shukri Ymeri, pas përfundimit të tryezës...

SHBA: Askush nuk mund të vërë veto për ushtrinë e Kosovës

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Wess Mitchell, tha të mërkurën në Beograd se askush nuk mund të vërë veto ndaj themelimit të ushtrisë së...

Bregu në Beograd, kërkon mbështetje (FOTO)

Majlinda Bregu, që pas shpalljes së kandidaturës për Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, një pozicion në nivel ndërkombëtar mjaft i rëndësishëm, ish-deputetja...

Presidenti i KE viziton Shqipërinë në mars

Presidenti i Komisionit Evropian, Zhan-Klod Junker, pritet të vizitojë kryeqytet e Ballkanit Perëndimor, në kuadër të përpjekjeve për të frenuar ndikimin rus dhe kinez...

Dialogu Kosovë-Serbi, nesër takohen dy delegacionet në Bruksel

Dialogu teknik ndërmjet Prishtinës e Beogradit do të vazhdojë nesër në Bruksel, pas më shumë se një vit pauzë. Takimi ndërmjet dy delegacioneve, siç u...

Ka kështu në Beograd, 52 ushqime të vende që nuk njohin...

Një restorant në Beograd duket ka gjetur mënyrën si të tërheqë klientët, duke prekur “shijen” e tyre me elementë politikë që lidhen me Kosovën. “Një...

Veliaj në Beograd: Tirana qyteti ideal për të investuar

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë një ditore në Serbi, me ftesë të kryebashkiakut të Beogradit, Sinisa Mali, për të...

Sot dron në Beograd? Ministria nxjerr bllof median serbe

Prag ndeshja mes Partizanit të Beogradit dhe Skënderbeut duket se po kalon pa shumë incidente, megjithatë media serbe e gjen një mënyrë për të...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...