E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Beograd

Etiketim: Beograd

Beogradit, nuk i trajton shqiptarët e Preshevës, si qytetarë të barabartë

Nga Sevdail Hyseni (Preshevë, Serbi) Përfaqësuesit e Këshillit Kombëtar Shqiptar, të udhëhequr nga kryetari i këtij institucioni të lartë politik, Shukri Ymeri, pas përfundimit të tryezës...

SHBA: Askush nuk mund të vërë veto për ushtrinë e Kosovës

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Wess Mitchell, tha të mërkurën në Beograd se askush nuk mund të vërë veto ndaj themelimit të ushtrisë së...

Bregu në Beograd, kërkon mbështetje (FOTO)

Majlinda Bregu, që pas shpalljes së kandidaturës për Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, një pozicion në nivel ndërkombëtar mjaft i rëndësishëm, ish-deputetja...

Presidenti i KE viziton Shqipërinë në mars

Presidenti i Komisionit Evropian, Zhan-Klod Junker, pritet të vizitojë kryeqytet e Ballkanit Perëndimor, në kuadër të përpjekjeve për të frenuar ndikimin rus dhe kinez...

Dialogu Kosovë-Serbi, nesër takohen dy delegacionet në Bruksel

Dialogu teknik ndërmjet Prishtinës e Beogradit do të vazhdojë nesër në Bruksel, pas më shumë se një vit pauzë. Takimi ndërmjet dy delegacioneve, siç u...

Ka kështu në Beograd, 52 ushqime të vende që nuk njohin...

Një restorant në Beograd duket ka gjetur mënyrën si të tërheqë klientët, duke prekur “shijen” e tyre me elementë politikë që lidhen me Kosovën. “Një...

Veliaj në Beograd: Tirana qyteti ideal për të investuar

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë një ditore në Serbi, me ftesë të kryebashkiakut të Beogradit, Sinisa Mali, për të...

Sot dron në Beograd? Ministria nxjerr bllof median serbe

Prag ndeshja mes Partizanit të Beogradit dhe Skënderbeut duket se po kalon pa shumë incidente, megjithatë media serbe e gjen një mënyrë për të...

Beogradi në “shtetrrethim”, 700 forca policie, masa sigurie nga Shqipëria

Skënderbeu do të përballet nesër me Partizanin e Beogradit në Serbi, sfidë e vlefshme për fazën e grupeve të “Europa League”, ku që të...

Hezimi i BE/ Presidenti Thaçi: Shqipëria duhet të pajisë me pasaportë...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë për radion gjermane "DW" theksoi, ndër të tjera, se heshtja dhe neglizhenca e BE ndaj heqjes...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...