E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Beograd

Etiketim: Beograd

Pacolli: Tirana të ndërhyjë. Meta: Duhet Unitet Kombëtar. Rama: Jo kompetencë...

Idetë e korrigjimit të kufijve si pjesë e një marrëveshje mes Serbisë dhe Kosovës kanë shkaktuar jo pak reagime në Prishtinë dhe në Tiranë....

“Nuk do ta njohim Kosovën”, deklarata e kryediplomatit maroken nga Beogradi

Ministri i Punëve të Jashtme i Marokut, Nasser Bourita, deklaroi se nuk do të ndryshojnë qëndrimin e tyre për mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës. Bourita...

Kapitullimi i Europës përpara Beogradit, vetëvrasje diplomatike

Nga: Erkjad Kajo* Përfundimi i luftës së ftohtë që u kurorëzua me shpërbërjen e Bashkimit Sovjetik, krijoi në radhët e europianëve iluzionin e sigurisë së...

Veton Surroi: Thaçi dhe pasioni i një injoranti

Aventura e re, për korrigjimin e kufijve, tejkalon me potencialin e vet shkatërrues aventurat e mëparshme “korrigjuese” të Thaçit Nga Veton Surroi 1. Hashim Thaçi ka krijuar...

Ambasadori i SHBA në Beograd: Kosova dhe Serbia të propozojnë një...

Ambasada amerikane po kërkon nga Kosova dhe Serbia të propozojnë vetë zgjidhje për marrëveshjen përfundimtare mes tyre.a Një gjë të tillë e ka thënë...

Kukan mesazh nga Beogradi: Marrëdhëniet shqiptaro-serbe, të rëndësishme për rajonin

Marrëdhëniet e mira dhe bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Serbisë ka ndikim pozitiv në të gjithë rajonin, u shpreh europarlamentari Eduard Kukan sot në Beograd. Në...

Hahn i thotë Serbisë se Kosova s’është pengesa e saj e...

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, i porositi autoritetet e Serbisë se normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën nuk është çështja e vetme...

Grupi serb i investimeve: Do ndërtojmë hotele me 4-5 yje në...

Grupi me bazë në Beograd, MK Group, ka shprehur synimet e tij për të zgjeruar biznesin e tij të hoteleri-turizmit duke ardhur edhe në...

Futbollisti i Serbisë: Nuk biem pre provokimeve të shqiptarëve si në...

Futbollisti i ekipit serb, Dushko Tosiç është shprehur se është gati për një ndeshje të madhe ndaj Zvicrës, në një betejë të veçantë, e...

“Fantazma” e Ballist Morinës shfaqet në Beograd

Ka kaluar 4 vjet nga ajo natë e stadiumit “Partizan” në Beograd, ku me anë të një droni, “Ballisti”, alias Ismail Morina valëviti një...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...