E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Ben Blushi

Etiketim: Ben Blushi

Blushi: Në 8 Dhjetor ’90 u nisëm shumë. Sot jemi më...

Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi, ka reaguar të premten në kujtim të Ditës së Rinisë, pas disa muajsh shkëputje që nga zgjedhjet e 25...

Takim Duka-Blushi-Shehi. Drejt formimit poli i tretë

Kreu i LIBRA Ben Blushi, Agron Duka i PAA, dhe Dashamir Shehi i LZHK kanë zhvilluar sot një takim, në qendër të të cilit...

Ben Blushi shfaqet mes kolegëve në media

Ditët e fundit partia LIBRA e Ben Blushti ka qenë në qendër të vëmendjes mediatike për shkak të debateve mes anëtarëve të saj. Në disa...

FOTOLAJM/ Ben Blushi, Baton Haxhiu dhe Blendi Fevizu “arratisen” në Rusi

Ben Blushi, Baton Haxhiu dhe Blendi Fevizu janë “arratisur” nga Tirana. Tre personazhet e njohur të medias dhe politikës ndodhen në Shën Peterburg, një...

VIDEO/ Blushi: LIBRA tregoi me figurë se si transformohet rezultati i...

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka reaguar lidhur me pretendimet e tij për vjedhje votash, ndërsa ka publikuar një video ku shihet se si...

Ben Blushi padit 4 numëruesit që vodhën votat e LIBRA

Kreu i LIBRA, Ben Blushi ka paditur sot në prokurori 4 numërues të zgjedhjeve të 25 qershorit në Tiranë. Nga videot e KQZ rezultoi...

Denoncimet për manipulime të zgjedhjeve. Prokuroria të hetojë vjedhjen e votave

Në zgjedhjet e 25 qershorit ka raportime pa fund për blerje të votave. Në polici janë vetëm 20 raste që janë referuar në prokurori,...

Blushi publikon emrat: Shefi i financës dhe tre të tjerë vodhën...

Ben Blushi denoncoi me emra katër persona që sipas tij i kanë vjedhur votat LIBRA-s në Tiranë. Në denoncimin e Blushit në Facebook, spikat Ergys...

Manipulimet e zgjedhjeve. Ben Blushi: Ja si u vodhën votat e...

Kreu i LIBRA, Ben Blushi ka publikuar sot fakt që dëshmojnë për manipulime skandaloze të votave në Qarkun e Tiranës. Në një shënim në Facebook,...

Blushi paralajmëron sezon të ashpër politik: Në shtator bashkojmë opozitarët

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi paralajmëron një sezon të ashpër politik me nisjen e shtatorit që përkon dhe me nisjen e legjislaturës së Kuvendit...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...