E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Belsh

Etiketim: belsh

Turizmi ditor në Belsh, në fokus të qytetarëve

Turizmi në qarkun e Elbasanit është kthyer në një pikë të fortë për qytetarët, të cilët gjenerojnë të ardhura përmes tij. Belshi është një...

Polici përfundon në pranga

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, (SHÇBA), Elbasan arrestoi 1 punonjës policie për veprën penale "Shpërdorim detyre” dhe “Korrupsionit pasiv të personave që...

Të shtëna me armë zjarri në Belsh, sherri për një koshere...

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur pak minuta më parë në Belsh, ku dy persona janë konfliktuar për një koshere blete. Nga të shtënat...

Rama në “pedonalen e abuzimit” të kallëzuar nga KLSH

Takimin e llogaridhënies me qytetarët e Bashkisë së Belshit, Kryeministri Edi Rama e organizoi në pedonalen e re të kësaj qyteze, të ndërtuar falë...

Mësuesja paditet, nëna e 10-vjeçarit: Ka rrahur djalin

Një mësuese e shkollës 9-vjeçare në fshatin Kajan të Belshit është kallëzuar në polici nga nëna e një fëmije. Sipas burimeve policore, nëna pretendon...

Skandali në Belsh, pista e biçikletave u ndërtua nën ujë

Shembulli më i qartë se si paratë e taksapaguesve shqiptarë i merr uji: pista e biçikletave rreth liqenit të Seferanit në Belsh, e ndërtuar...

Kërcënohet kryebashkiaku: 300 mijë euro ose të vras

Kryebashkiaku i Belshit është kërcënuar me armë. Ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së sotme. Burime nga policia kanë bërë të ditur se Arif Tafani...

Belshi, qyteti pa hotel

Ishte qytet, por kishte pamjen e një fshati. Belshi ishte lënë në harresë për vite me radhë, ndërsa qyteza pranë liqenit se fundmi po...

Balla: PD bojkotoi zgjedhjet sepse ka frikë nga humbja dhe Vettingu

Kryesuesi i Partisë Socialiste në Qarkun e Elbasanit për zgjedhjet e 18 Qershorit, z. Taulant Balla, ishte sot në takimin e prezantimit të kandidatëve...

IKMT sqaron shpërthimin e Belshit

Diten e sotme eshte raportuar per demtim te disa banesave ne Belsh gjate nje shperthimi te kontrolluar nga ana e IKMT. Vete IKMT ka kerkuar...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...