E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet BE

Etiketim: BE

Marrëdhënia e re me Britaninë, vë në punë vendet e BE-së

Vendet e Bashkimit Evropian u takuan për të formuluar një tekst që do të shoqërojë draftin e marrëveshjes Brexit, ndërsa thanë se donin një...

Brexit: Çfarë pritet të ndodhë?

BE dhe Britania e Madhe flasin për një kthesë në bisedimet për Brexit-in. Por kjo nuk do të thotë asgjë. Cilët janë skenarët e...

Marrëveshja me BE, sekretari i Brexit jep dorëheqjen

Sekretari i Brexit i Britanisë së Madhe, Dominic Raab ka dhënë dorëheqjen. Ai bëri të ditur lajmin me anë të një postimi në Twitter. "Sot kam...

Opozita s’u ftua në Bruksel, Vasili: Pse hesht BE në Tiranë?

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili iu është bashkuar reagimeve pas mbledhjes së djeshme të Këshill Stabilizim Asocimit, ku i pranishëm ishte...

Këshilli i Stabilizimit dhe Asociimit Shqipëri-BE: Të thellohet ritmi aktual i...

Takimi i dhjetë i Këshillit të Stabilizimit dhe Asociimit ndërmjet Shqipërisë dhe BE-së ka dalë sot në një deklaratë të përbashkët ku vendoset theksi...

Dënimi i Shullazit, ambasadorja gjermane: Detyrë për rrugën drejt BE-së

Pas ambasadës së ShBA në Tiranë, ka reaguar edhe ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz, pas vendimit të gjykatës për të dënuar me...

NATO kundër ushtrisë së BE-së

Sekretari i Përgjithshëm i NATO, Jens Stoltenberg nuk e ka përshëndetur nismën e Presidentit francez Emmanuel Macron për një ushtri europiane. Stoltenberg paralajmëron dëmtim të...

Komiteti i Rajoneve të BE, Veliaj: KE të mbështesë bashkitë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka kërkuar nga Bashkimi Europian që të mbështesë direkt njësitë vendore që janë të afta të implementojnë...

BE i kërkon Kosovës të heqë taksat doganore ndaj Serbisë

Bashkimi Evropian pret nga autoritetet në Kosovë që të ndërmarrin hapa drejt vazhdimit të dialogut për normalizim të marrëdhënieve me Serbinë. Kështu deklaruan për Radion...

Kujdes në kufi! BE do të fusë detektorë zbulues të gënjeshtrave

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjështrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin....

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...