E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Baton Haxhiu

Etiketim: Baton Haxhiu

Baton Haxhiu: Serbia s’ka interes për Veriun, do precedentë për Bosnjën

Baton Haxhiu, një njohës shumë i mirë i çështjes së Kosovës, si dhe një ndër përkrahësit e idesë së Thaçit për korrigjim të kufijve...

Haxhiu: SHBA për Ballkanin, tani me Trump gjithçka është ndryshe

Nisma e Presidentit Thaçi për korrigjimin e kufijve me Serbinë, ka nxitur shumë debat por a po përvijohet një politike e re amerikane për...

Thaçi- Vuçiç/ Çka nëse ia dalin?

Argumente pro marrëveshjes për të ardhmen e Kosovës dhe Ballkanit Perëndimor Nga Baton Haxhiu Ndarjet janë gjithmonë të vështira. Veçanërisht ato territoriale. Disa janë të thjeshta...

Tabela e shahut e Aleksandër Vuçiçit

Përderisa Hashim Thaçi beson se “korrigjimi” përfundon konfliktin me Serbinë, Vuçiçi këtë hap e konsideron si hapje në shah, piun për piun. Nga Veton Surroi...

Baton Haxhiu: Rama u keqkuptua. “Presidenti” u nxorr nga konteksti

Analisti Baton Haxhiu thotë se deklarata e kryeministrit Edi Rama në Kuvendin e Kosovës, ku foli për president të përbashkët, për politikë të jashtme...

Huqja e Madhe

Nga Baton Haxhiu Nga disa reagime që dëgjoj dhe lexoj sot, Tribunali dhe Specialja po dalin mbi detyrën e të qenit njerëzore, politike dhe në...

Pesha e kryqit tonë medial

E dimë se është oportuniste në raport me masat që na konsumojnë kur mediat tona dalin më mirë duke bërë reality show të politikës,...

FOTOLAJM/ Ben Blushi, Baton Haxhiu dhe Blendi Fevizu “arratisen” në Rusi

Ben Blushi, Baton Haxhiu dhe Blendi Fevizu janë “arratisur” nga Tirana. Tre personazhet e njohur të medias dhe politikës ndodhen në Shën Peterburg, një...

Kush janë politikanët që tallen me gjuhën e një populli

Aliu dhe Zaev as që po tregojnë guxim që ta ndërrojnë temën e dialogut nacional. Të mundësojnë ndërtimin e një Maqedonie të re, një...

FOTOLAJM/Analistët e medias duke folur për situatën politike

Përveç debateve në studiove televizive dhe në media situata politike është temë e përditshme e takimeve mes gazetarëve dhe botuesve. Në ambientet e hotel “Rogner”...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...