E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Baton Haxhiu

Etiketim: Baton Haxhiu

Basha, kafe pune me gazetarët Fevziu, Bushati, Lesi, Shkullaku dhe Haxhiu

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me gazetarë të njohur dhe drejtues të mediave. Në ambientet e hotel “Rogner”, afër...

Menduh Thaçi, lutje të veçantë për shqiptarët e Maqedonisë

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Mehduh Thaçi, nga Zona e Debatit në Klan Kosova, u ka drejtuar lutje të vecantë shqiptarëve të Maqedonisë, duke...

Baton Haxhiu: Pse nuk u ndjeva komod në emisionin me Ramën

Gazetari Baton Haxhiu, drejtues i emisionit “Zona e Debatit” në Klan Kosova ku kryeministri shqiptar pati një përballje nervoze me analistët, mendon se “debati...

Edi Rama, armiku artificial i Kosovës

Kryeministri shqiptar ka nisur të realizojë politikën e tij të përforcimit të prezencës kulturore shqiptare në rajon nën timonin e tij. Kjo do të thotë...

Shqiptarë, Kosovarë dhe Futboll

"I dhimbshëm, zhgënjyes, del ky debat ngase ai nxitet dhe zhvillohet pikërisht nga ata që asnjëherë nuk duhej ta bënin këtë; nuk janë shefat...

Të përbuzësh Shqipërinë për një copë tokë

"Ju, asamblistë, duhet ta dini se nuk është fjala për një copë tokë, sepse ajo copë toke sado e vogël të jetë, është një...

Atifetja, presidentja që nuk erdhi me zarf

"Atifete Jahjaga jo që nuk u demoralizua, por ajo mjeshtëroi veten si përfaqësuese, balancuese dhe ruajtëse e institucioneve edhe në momentet më kritike të...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...