Ballina Etiketimet Baton Haxhiu

Etiketim: Baton Haxhiu

Meta tallet me Baton Haxhiun: Kam njohur dikur një person me...

Presidenti Meta ka folur sot për herë të parë lidhur me mesazhin kërcënues të dërguar në adresë të tij nga Baton Haxhiu, lidhur me...

Deputeti i VV e quan gomar e tradhtar Ramën, s’kursen as...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka sulmuar ashpër kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke e quajtur gomar dhe tradhtar. Kurteshi ka reaguar edhe ndaj...

Standardi “patriotik” i Batonit/ Loboi te Thaçi për shkarkimin e Ambasadores:...

Baton Haxhiu i ka dërguar një letër në kufijtë e shantazhit, dhe pa etiketën minimale, Presidentit të Republikës, Ilir Meta duke i kërkuar që...

Kreu i Unionit të Gazetarëve i “përvishet” Baton Haxhiut: Monstër komunikimi

Letra e gazetarit nga Kosova Baton Haxhiu, drejtuar Presidentit të Republikës Ilir Meta, ku ndërsa kërkonte dekretimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit...

Partizani Cakaj, në çetën e Ramës, Thaçit e Haxhiut

Shqipëria, për herë të parë ka një ministër të jashtëm kosovar dhe një kryeministër që e mbështet ndarjen e Republikës së Kosovës. Enigma thuajse është...

Haxhiu: PD është fajtore, s’mund të qëllojë me vezë kryeministrin

Drejtori i Klan Kosova, Baton Haxhiu, deklaroi se deputetë të Partisë Demokratike nuk mund t’a bëjnë një sjellje të tillë, pasi ata janë fajtor...

Baton Haxhiu: Shqipëri-Kosovë, projekt për të ardhmen politike

Baton Haxhiu, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” ne News24 u shpreh se ka një projekt nga ana e qeverisë së Shqipërisë  dhe asaj...

Baton Haxhiu: Serbia s’ka interes për Veriun, do precedentë për Bosnjën

Baton Haxhiu, një njohës shumë i mirë i çështjes së Kosovës, si dhe një ndër përkrahësit e idesë së Thaçit për korrigjim të kufijve...

Haxhiu: SHBA për Ballkanin, tani me Trump gjithçka është ndryshe

Nisma e Presidentit Thaçi për korrigjimin e kufijve me Serbinë, ka nxitur shumë debat por a po përvijohet një politike e re amerikane për...

Thaçi- Vuçiç/ Çka nëse ia dalin?

Argumente pro marrëveshjes për të ardhmen e Kosovës dhe Ballkanit Perëndimor Nga Baton Haxhiu Ndarjet janë gjithmonë të vështira. Veçanërisht ato territoriale. Disa janë të thjeshta...

EDITORIAL

Analizë e DW për Ramën: Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Nga radio shtetrore gjermane DW/ Kryeministri Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm nga presidenti shqiptar, Ilir Meta....

FORUM

Në fund, ‘Luftën e Ftohtë’ e fiton ‘Zëri i Amerikës’

Nga Alfred Lela - Në një rrafsh kulturor, Edi Rama është rive gauche, një intelektual i ‘bregut të...

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...