E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Bashkimi

Etiketim: bashkimi

Avokati amerikan: Bashkimi me bashkëshortin kur gruaja ka ‘Green Card’

Çështje të Emigracionit: Avokati Kieran Both u përgjigjet letrave të lexuesit: E.Q. nga Shqipëria na ka dërguar këtë letër: Përshëndetje Z. Both. Gruaja ime ka “green card”...

Berisha kërkon bashkim e PD; Ja kush mungon në parlament

Ish-kryeministri Sali Berisha tha mbrëmjen e së mërkurës në ABC News se ai nuk përfshihet në luftën e brendshme në partinë që ka drejtuar...

Dom Nikoll Kaçorri, portret i një meshtari të Pavarësisë Kombëtare

Me rastin e 100 -vjetorit të vdekjes Nga Gëzim LOKA Me emrin e Dom Nikoll Kaçorrit, meshtarit të Pavarësisë, zv/kryeministrit të qeverisë së Vlorës, lidhte një...

Brukseli “lutet” që Shqipëria dhe vendet e Ballkanit të jenë në...

Burokratët e Brukselit kanë bërë një ofertë të dëshpëruar ndaj vendeve ballkanike, që të bashkohen në BE. Sipas tabloitit britanik "Daily Express", anëtarësimi në...

Blushi: Nëse ndahet veriu i Kosovës, pasojë do ishte bashkimi me...

Kreu i LIBRA Ben Blushi, ka kritikuar diplomacinë shqiptare në lidhje me situatën në Kosovë, duke kërkuar që shteti shqiptar të merret seriozisht me...

E vërteta e 15 ditëve errësirë në Tokë gjatë muajt Nëntor

Disa më parë në media u përhap lajmi se, Toka do të përjetojë 15 ditë errësirë në muajin nëntor. Sipas disa pretendime, është se...

“Përplasjet” Shqipëri-Kosovë . Ja çfarë shkruante Ardian Klosi.

Siç shihet një kosovar ka sot shumë më tepër arsye për të mos dëshiruar ndonjë jetesë nën shtetin shqiptar. E qartë, edhe shqiptarët vetë...

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...