E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Basha

Etiketim: Basha

Basha: Rezistenca e Kelmendit, frymëzim për lëvizjen e 18 shkurtit. Lufta...

Lulzim Basha përkujton 72 vjetorin e kryengritjes së Kelmendit me banorët e Tamarës Kryedemokrati Lulzim Basha mori pjesë në përkujtimin e 72 vjetorit të qëndresës...

Protesta e 18 shkurtit, Basha u bën thirrje banorëve të Shkodrës

Kryetari i opozitës Lulzim Basha është takuar sot me banorët e Shkodrës, të cilëve u ka bërë thirrje t’i bashkohen protestës qytetare të 18 shkurtit. “Qeveria...

Basha nga Vlora: Ndryshimi po vjen. Me 18 shkurt bashkimi më...

Vlorë/Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim me të rinjtë dhe qytetarët për vendimin e madh të 18 shkurtit Kreu i...

Basha me të rinjtë në Durrës: Ndryshimi vjen përmes zgjedhjeve të...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është takuar sot me të rinjtë e Durrësit, ku deklaroi se me 18 shkurt nis rruga për zgjedhje...

Grabitja në Rinas/ Basha: Tregues i forcës së krimit dhe rënies...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në ‘Facebook’ pas grabitës së ndodhur gjatë mesditës së sotme pranë Rinasit. Kryedemokrati është shprehur se...

Basha në Durrës: Dako, Rama dhe klienti i tyre po rrënojnë...

Kretari i Partisë Demokratike u bëri thirrje q​ytetarëve të Durrësit të bashkohen në lëvizjen e madhe të 18 shkurtit në Tiranë, për...

Basha prezanton platformën e PD-së për biznesin: Taksë të sheshtë prej...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me investitorë italianë ku ka prezantuar platformën e qeverisjes së partisë së tij...

Basha uron sekretarin e ri të Shtetit në SHBA Rex Tillerson

reu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sekretarin e ri të Shtetit në SHBA, Rex Tillerson. Me anë të një mesazhi, kryedemokrati Basha shprehet...

Basha mbledh grupin parlamentar: Zgjedhjet në rrezik!

Partia Demokratike ka pasur një axhendë intensive aktivitetesh ditët e fundit. Para seancës së sotme, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbledhur grupin parlamentar për...

PD nis protestat. Basha jep 10 arsye pse duhet t’i bashkohen...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar një protestë kundër qeverisë e caktuar më datë 18 shkurt në Tiranë. Gjatë një postimi në Facebook,...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...