E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Basha

Etiketim: Basha

8 Dhjetori, Basha: Rinia të ngrihet për të mposhtur frikën si...

Me rastin e 8 Dhjetorit, Dita Kombëtare e Rinisë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përshëndetur të rinjtë nga Qyteti Studenti aty ku...

Basha i pranishëm gjatë fjalimit të Bushatit, ministri: Më mirë vonë...

Në samitin për Ballkanin Perëndimor, ku foli edhe ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati në sallë ishte i pranishëm edhe kreu i opozitës Lulzim Basha....

“8 Dhjetori”, Basha i hap rrugë të rinjve të PD, 4 protesta...

Në Ditën e Rinisë, të rinjtë e Partisë Demokratike kanë parashikuar 4 protesta për ditën e nesërme në orën 11:00. Protestat do të zhvillohen përpara...

Basha: “Do anulojmë pagesën për Rrugën e Kombit”

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka paralajmëruar nga Kukësi se do të anulohet tarifa konçensionare për Rrugën e Kombit. Gjatë një takimi që...

Basha kërkoi ndryshimin e “Vettingut”, Xhafaj: Kerkesë absurde

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bëri një kërkesë publike dje ndaj Kryeministrit Edi Rama për të ndryshuar ligjin e Vettingut për sistemin gjyqësor, i...

Basha: Rama e kalon kohën e tij në një zyrë i...

Lulzim Basha u tha demokratëve të Sarandës se politika do të ndryshojë, duke ndryshuar së pari Partinë Demokratike. Ai foli për parimet që duhet...

Bundestagu jo negociatave, Basha: Lajm i keq, të realizojmë reformat

Lajm të keq për të gjithë shqiptarët e ka cilësuar kreu i Partisë Demokratike qëndrimin e Bundestagut gjerman kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë...

Përmbytjet në Sukth, banori: S’na ka ndihmuar askush. Basha: Zgjidhja është...

Prej 2 javësh, mbi 15 shtëpi në fshatin Rrushkull, Sukth, në Durrës ndodhen ende nën ujë dhe baltë, pas përmbytjeve si pasojë e reshjeve...

Basha: Hapja faktike e negociatave do bëhet me PD, s’do lejojmë...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka përshëndetur rekomandimin e PE-së për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Pas mbledhjes së grupit të PD, Lulzim Basha,...

Meta dhe Basha shtrëngojnë duart për fitoren e Trump

Sot Meta e Basha kanë shtrënguar duart në fitoren e Donald Trump. Ata për një çast janë fotografuar bashkë, ndërsa nuk kanë munguar edhe...

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

SHBA pas zgjedhjeve, ja ç’do të ndodhë më tej

Nga Ashish Kumar Sen Demokratët rimorën drejtimin e Kongresit, ndërsa republikanët forcuan shumicën e tyre në Senat, në...

Gruevski, Shqipëria dhe ikja në Hungari

Nga Afrim Krasniqi Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i dënuar për korrupsion në vendin e tij, zgjodhi Shqipërinë...