E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Basha

Etiketim: Basha

Sulmuan ambasadorin amerikan, Selami i “tregon vendin” Berishës dhe Bashës

Pas qëndrimeve të prera të ish kryeministrit Berisha dhe kreut të PD, Lulzim Basha ndaj ambasadorit Lu, një reagim i menjëhershëm ka ardhur nga...

Basha: Pesëfishimi i sipërfaqes me drogë është akuza me fakte për...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dëgjoi dhe bashkëbisedoi me drejtues të strukturave të Partisë Demokratike në Pukë. Puka është një ndër zonat që...

Reagon Basha: S’ka kapak ta mbulojë drogën e pesëfishuar

Deklaratës së kreut të Qeverisë, Edi Rama se PD po rihap kapakun e shpifjeve për situatën e drogës, u është kundërpërgjigjur vetë kryedemokrati Lulzim...

Lulzim Basha: Me paratë e drogës në Vlorë dhe Mat, Rama...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar akuzat në drejtim të kundërshtarit të tij politik, Edi Rama dhe ndaj ministrit të Brendshëm Saimir...

Takimi Thaçi-Basha: Tirana jo rol paternalist ndaj Prishtinës, inferiore ndaj Beogradit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një takim me Presidentin e Kosovës z.Hashim Thaçi i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Tiranë. Në...

SHBA, Hill: Kriminalizimi i parlamentit dhe administratës ka ndikuar negativisht në...

Abasadori i parë i SHBA-së në Tiranë, Christopher R. Hill Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim ambasadorin Christopher R. Hill. Ambasadori...

Basha komenton protestën për plehrat: Sa herë ka revoltë qytetare, Rama...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka komentuar nga Lezha protestën e zhvilluar sot në kryeqyte kundër ligjit për importin e mbetjeve. Teksa ka...

Rritja e pagave e pensioneve, Basha: E hapi thesin e rrenave...

Kryetari i PD, Lulzim Basha duke vijuar turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimit me demokratët në Lezhë u ndal në fjalën e tij dhe për...

Basha: TAP, investim i nisur nga PD. Rama ka dështuar me...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se projekti i gazsjellësit TAP është një investim i nisur nga PD. Në një reagim pas deklaratës...

Basha denoncon qeverinë tek Departamenti i Shtetit për situatën e narkotrafikut

Partia Demokratike njeh nga afër Departamantin Amerikan të Shtetit me shqetësimet e saj lidhur me situatën shqetësuese të krijuar kohët e fundit nga fenomeni...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Bëhu i marrë, jo i mjerë!

Nga: Rudina Xhunga Kur unë mbarova studimet e mia, ishin katër vitet e fillimit të tranzicionit shqiptar. Juve...

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...