E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Basha

Etiketim: Basha

Balla: Dorëzova prova të reja kundër Bashës në Prokurori

Gjykata e Krimeve të Rënda zhvilloi dje seancën për të shqyrtuar kërkesë padinë e bërë nga deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ndaj kryetarit...

Paralajmërimi i Bashës: Sot do të bëjmë atë që na takon

“Përballje, deri në fitoren e demokracisë, e shtetit të së drejtës!”. Kështu shkruan sot kreu i PD-së, Lulzim Basha, teksa ka postuar në faqen e...

Basha për audiopërgjimin e Agron Xhafaj: Mashtruan 2 muaj, Italia u...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, komentoi në një bashkëbisedim me të rinjtë audiopërgjimin e vëllait të Ministrit Xhafaj. Duke i qëndruar bindjes së regjistrimi...

Balla dhe Basha përballen në gjykatë me 10 korrik për 3.4...

Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar datën 10 korrik në ora 13:00 per shqyrtimin e padisë për shpifje të deputetit Taulant Balla ndaj...

Balla-Bashës: A janë kushërinjtë Vladi, financues të PD-së?!

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla shprehet se depozitoi sot në prokurori foton që publikoi dje në Kuvend, në të cilën pretendonte...

Milionat në Toyota, Xhafaj – Bashës: Ti bëj kujdes! Po shkel...

Në parlament sot u zhvilluan debate për 3.4 milionë eurot e sekuestruara në 2 “Toyota” në portin e Durrësit. Pas akuzave të Bashës nga foltorja...

Rama publikon videon e Bashës: Efendilerët esadistë të Shqipërisë dhe Gjermanisë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në facebook ku e cilëson Lulzim Bashën si esadist. Në video, Rama ka shkëputur pak nga fjalimi i...

Ruçi i përgjigjet Bashës: Ke marr peng foltoren, parlamenti ka rregulla

Ka rinisur pas një ndërprerje prej 10 minutash seanca e Kuvendit, ndërkohë që në foltore qëndron ende kryetari i PD-së Lulzim Basha. Gjatë fjalës së...

Bregu sulmon ashpër Bashën: Turpërove PD-në, pagove për kuotat gjinore vetëm...

Ish deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, kritike e kreut të PD-së, Basha, e ftuar në KAPITAL në Vizion Plus, nuk ka kursyer edhe njëherë akuzat...

Urimi i Bashës: Gëzuar Fitër Bajramin, Zoti e bekoftë Shqipërinë!

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ka dërguar një urim sot, besimtarëve myslimanë në Shqipëri, publikuar në rrjetet sociale. "Nga zemra ju uroj të gjithë...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...