E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Basha

Etiketim: Basha

Basha: S’jam “Che Guevara”, por populli e rrëzon Ramën për 7...

Largimi i Ramës i takon popullit, dhe në këtë përpjekje do të kenë edhe mbështetjen e Partisë Demokratike. Kështu është shprehur kryedemokrati Lulzim Basha...

LIVE/ Denoncimi i Xhiseilës, Basha: Gjithë shteti përballë një jetimeje

Lideri i opozitës Lulzim Basha do të flasë sot nga studioja e emisionit “Të paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi në News24 për gjithë situatën...

Basha publikon denoncimin e ish-oficerit të policisë për djalin e deputetit...

Kreu i Partisë Demokratike doli në një konferencë të posaçme pasditen e sotme, ku publikoi denoncimin e ish-oficerit të policisë Emiljano Muho. Pas denoncimit të...

Basha: Akuzat e PS-së shpifje dhe përbaltje për të mbrojtur shërbëtorët...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ni është kundërpërgjigjur akuzave të Partisë Socialiste, e cila përmes deputetes Klotilda Ferjati deklaroi sot se kunati i...

Rama “dhëmbë për dhëmbë” me Bashën: Teatri një godinë e marrë...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të kreut të PD-së Lulzim Basha të bëra nga Vlora ndaj qeverisë. Lidhur me kriminalitetin në Vlorë,...

Takimi Basha-Millard, shqetësim lidhjet e politikës me krimin

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, priti sot në një takim Zv. Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Elisabeth Millard, të cilën e njohu me përkeqësimin e...

Basha pret Maas: Lidhjet e politikës me krimin pengesë për negociatat

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, ndodhet sot në Tiranë në një vizitë zyrtare. Në vizitën e tij në Tiranë, Ministri i Jashtëm i Gjermanisë,...

Basha: Rama, mashtruesi i çarterave la fëmijët pa shkolla

Kryetari i Partisë Demorkatike Lulzim Basha ka denoncuar në faqen e tij të "Facebook" situatën që lidhet me sistemin arsimor, ku për këtë vit...

Lulzim Basha shpjegon vettingun: Pesë rregullat për politikanët

Lulzim Basha nuk tërhiqet nga ideja e vettingut të politikanëve. Përmes një video-postimi në Facebook, kreu i Partisë Demokratike ka shpjeguar pesë pikat kryesore...

Referendumi në Maqedoni, Basha takime me spektrin politik shqiptar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nisur ditën e sotme një vizitë në Maqedoni. Gjatë kësaj vizite Basha do të ketë takime me liderët...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...