Ballina Etiketimet Basha

Etiketim: Basha

Drithërima e 12-vjeçarit tek Unaza e Re: Zoti Rama po na...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, sot, pas takimit me banorët që protestojnë kundër shembjes së banesave tek Unaza e Re në Tiranë, ia ka dhënë...

Basha mbështet protestën tek Unaza e Re, takohet me banorët

Prej disa ditësh banorët e zonës përgjatë Astirit në shenjë proteste kundër vendimit të qeverisë për shembjen e banesave të tyre për shkak të...

Basha takon fermerët në Korçë: Kush shet votën, shet shpirtin

Kryetari i Partisë Demokratike ka vijuar takimet me fermerë e banorë, këtë të shtunë në Dvoran të Korçës. Fermerët korçarë kanë deklaruar para Bashës se...

Basha: PD do kthejë subvencionet në bujqësi, të largojmë banditët nga...

Lideri i opozitës Lulzim Basha ndodhet në Dvoran të Korçës ku po zhvillon një takim me banorët dhe fermerët e zonës. Kreu i opozitës tha...

Basha: Xhafaj u largua pasi humbi luftën e bandave me Dakon...

Kreu i opozitës deklaroi sot nga emisioni "Zonë e Lirë" se largimi i Fatmir Xhafajt erdhi pas përplasjes me bandën e Vangjush Dakos. Ai tha...

Dako i kthehet Bashës: Ti duhet ta kuptosh që s’ke vota...

Kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako ka reaguar permes rrjeteve sociale lidhur me deklaratat e sotme të kryedemokratit Lulzim Basha, i cili kërkon nisjen e...

Lojrat e fatit, Balla: Kjo është betejë Lulzim, kundër krimit të...

“Lulzim, je bërë si një ndërmarrje kinematografike artizanale” Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në fjalën e tij nga foltorja e...

Basha dhe opozita: Zgjedhje parlamentare bashkë me vendoret, qeveri teknike zgjedhore

PD del në bazë për të theksuar se duhet të rrëzojmë qeverinë dhe sidomos kryeministrin Rama. E paralajmëroi lideri historik i PD-së, Sali Berisha...

U përfshi në dosjen e “Toyota Yaris”, reagon deputeti Çyrbja: Padi...

Deputeti i PS, Jurgis Cyrbja ka reaguar pas deklaratës së kreut të PD, Lulzim Basha, i cili tha se në dosjen e “Toyota Yaris”...

Basha: Ti hiqet imuniteti Ballës, të hetohet Rama dhe të arrestohet...

Ndërsa mazhoranca po u përgjigjet me padi akuzave të opozitës, Partia Demokratike ka kërkuar nga prokuroria heqjen e imunitetit të Taulant Ballës, hetimin e...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...