E hënë, Nentor 12, 2018
Ballina Etiketimet Barcelona

Etiketim: barcelona

Plas te Barcelona, Pike dhe Suarez sherr pas ndeshjes

Barcelona humbi mbrëmjen e djeshme 4 me 3 në shtëpi ndaj Real Betisit duke bërë që t’i afrohen kundërshtarët në krye të klaisifikimit. Tensioni pas...

Mediat spanjolle zbulojnë 5 futbollistët që janë kundër Malcolm

Malcolm ishte vendimtar mbrëmjen e djeshme duke shënuar një gol shumë të rëndësishëm në barazim 1-1 ndaj Interit. Ish-lojtarit të Bordeaux iu deshën dy...

Inter-Barcelona vendos rekordin e parë

Kanë mbetur edhe pak orë nga dueli i Champions League mes Interit dhe Barcelonës, por në "Guisseppe Meaza" është vendosur rekordi i parë. Sfida e...

Video/ Barcelona zbarkon në Milano, Pique përplaset me autobusin

Transferta italiane nuk ka nisur ashtu siç duhet për yllin e Barcelonës, Gerard Pique. Teksa ishte duke zbritur nga autobusi i skuadrës katalanase, mbrojtësi spanjoll...

FOTO/ Është… nuk është… është Messi. Barcelona bën lëmsh listën anti-Inter

Barcelona e ka ndryshuar përsëri listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e “San Siro”-s ndaj Interit të martën në kuadër të Ligës së...

Barcelona ndryshon listën në momentin e fundit kundër Interit

Barcelona do të luajë të martën (nesër) në orën 21:00 në “San Siro” kundër Interit ndeshjen e vlefshme për Grupin B të Ligës së...

E thotë ish-shoku i tij i ekipit: Neymar dëshiron të kthehet...

Neymar dëshiron të kthehet te Barcelona, sipas ish-shokut të tij, Martin Montoya. Superstari i PSG-së u largua nga “Camp Nou” verën e vitit 2017,...

Barcelona grumbullon Messin për duelin me Interin, por ka një problem

Barcelona ka zyrtarizuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen që skuadra e tij do të luajë të martën në Champions League kundër Inter. Në...

Shtatë goleadat e Barcelonës kundër Real Madridit në shekullin e 21-të

Me fitoren 5-1 të Barcelonës kundër Real Madridit, në javën e dhjetë të La Liga-s, për këtë sezon, tashmë ka shkuar në shtatë numri...

Video/ Tifozët “masakrojnë” Ramosin, Pique i del në mbrojtje

Barcelona turpëroi Realin e Madridit, në “El Clasico” duke e mposhtur me rezultatin e thellë 5-1. Ndërkohë në fillimin e ndeshjes, nuk munguan sharjet...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...

100 vjet mbas Luftës së Parë Botërore- Mësime për të mos u harruar

Prof. Lisen Bashkurti - Njëqind vjet më parë përfundoi Lufta e Parë Botërore. Kjo është një ngjarje e...